Terraria – Minecraft w dwuwymiarze

1
1418

Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałby Minecraft w wersji dwuwymiarowej? Popularna w Google Play gra mobilna o nazwie Terraria pomoże Wam znaleźć odpowiedź na to nurtujące Was pytanie.

Terraria działa na tej samej zasadzie, co wspomniany już Minecraft. Wcielamy się w niej w pikselowego ludzika, który nie ma z góry określonego celu – musimy mu po prostu pomóc stworzyć coś z niczego, a raczej z tego, co go otacza. Do wykonania mamy ponad 200 różnego rodzaju rzeczy – bronie, opancerzenie, diamenty, mikstury o określonym zastosowaniu i inne tego typu rzeczy, z którymi każdy z Was miał zapewne okazję spotkać się w produkcji Mojanga.

terraria

Gra oferuje nam dwa tryby gry. Możemy w niej chodzić po wirtualnym świecie w pojedynkę, bądź też z przyjaciółmi. Ta druga opcja – jak nietrudno się domyślić – dostępna jest w Multiplayerze Online, tak więc bez internetu skorzystać z niej nie można.

Aby Terraria nie była zbyt nudna i nie polegała tylko na chodzeniu bez sensu po świecie zbudowanym z pikseli, jej twórcy postanowili także zamieścić kilkadziesiąt rodzajów stworów do pokonania. Wśród wspomnianych stworzeń przychodzi nam spotkać także kilku bossów, którzy są zdecydowanie trudniejsi do przechytrzenia.

terraria1

Gra studia 505 Games działa bez większych zarzutów. Nigdy się nie przycina, sterowanie działa tak, jak powinno. Niestety, mimo że jest dość popularna, w trybie multiplayer cały czas chętnych za wielu nie ma. Szkoda, bo to przecież z kilkoma osobami gra się lepiej, niż w pojedynkę.

Graficznie Terraria nie jest arcydziełem, ale ma swój niepowtarzalny klimat. Jeżeli jesteście fanami Minecrafta, na pewno nie zwracacie większej uwagi na wygląd. Nie będziecie więc pewnie też narzekać na to, jak prezentuje się opisywana gra.


logo-app
Terraria.
505 Games Srl
5,99 €   
qrcode-app