Tekken Card Tournament – karciane pojedynki w znanej bijatyce

0
569

Tekken to bez wątpienia klasyk zarówno wśród samych bijatyk, jak i wszystkich gier ogółem. Ostatnimi czasy studio BANDAI NAMCO stara się nieco zmodyfikować swoją znaną produkcję i udowodnić wszystkim, że mimo swojego wieku cały czas jest ona w stanie odpędzić nas od ducha nudy. Czy karcianka Tekken Card Tournament rzeczywiście należy do gier, jakie można polecić miłośnikom starej, poczciwej „nawalanki” konsolowej? Ja już znam odpowiedź na to pytanie, a zaraz poznacie ją także i Wy.

To że nazwa produkcji z tego wpisu mówi nam o kartach, nie jest jednoznaczne z tym, że w najnowszym mobilnym Tekkenie zabrakło tego, do czego przyzwyczaiły nas apki z tej serii. Jeżeli zatem zależy Wam na oglądaniu postaci bijących się na ekranie urządzenia, również w przypadku Tekken Card Tournament nie powinniście być zawiedzeni.

W trakcie walki w grze mamy do wyboru jeden z trzech ruchów – atak, obronę oraz skupienie. Do czego służą pierwsze dwa pisać raczej nie trzeba, gdyż jest to dość oczywiste. Trzecie działanie również do skomplikowanych nie należy. Polega ono bowiem na dodaniu mobilnej karty do naszej talii. Możemy dobierać sobie posiadane przez nas elementy tak długo, jak tylko chcemy, jednak jest jeden mały problem – jeżeli przeciwnik nas zaatakuje, skrupulatnie zbierane przez nas karty zostaną usunięte i nie będziemy mogli ich już wykorzystać.

Mimo że pojedynki w Tekken Card Tournament wydają się pozbawione sensu, zdecydowanie wymagają strategicznego podejścia do tematu. Musimy nie tylko skupiać się na naszych działaniach, lecz również przewidywać i obserwować to, co robi oponent. Bez sprytu i spostrzegawczości ciężko więc o sukces, a przecież to na nim głównie nam zależy.

Studio BANDAI NAMCO jeszcze nigdy mnie nie zawiodło i tym razem również nie mogę powiedzieć złego słowa na temat jego produkcji. Karcianka Tekken Card Tournament to zdecydowanie godny uwagi tytuł, który wyróżnia się nie tylko oryginalną rozgrywką i niepowtarzalnym klimatem, lecz również ogromnym wyborem trybów gry. Wśród nich znajdują się, między innymi, walki online, kampania jednoosobowa, mistrzostwa oraz szybki pojedynek.

Oczywiście, jak to bywa w grach z kartami, w Tekken Card Tournament przydają się mikropłatności. Dzięki nim możemy w szybkim tempie zdobyć sporą ilość wirtualnej waluty i tym samym kupić sobie pakiet dodatkowych elementów walki, które bez wątpienia ułatwiają rozprawianie się z przeciwnikami.

Czy grafika ma w tym przypadku jakiekolwiek znaczenie? Pewnie dla niektórych z Was ma, ale nie martwcie się. Tekken Card Tournament prezentuje się całkiem dobrze. Nie jest to może bardzo realistyczna produkcja, ale jak na mobilną bijatyko-karciankę wygląda całkiem nieźle.