TDK 2-in-1 Micro USB, czyli pendrive dla urządzeń z Androidem

1
1126

Nie wszystkie smartfony z Androidem posiadają slot na karty pamięci, a nawet jeśli producent postanowił takowe zamieścić, bardziej wymagającym użytkownikom i to potrafi czasem nie wystarczać do przechowywania muzyki, filmów, zdjęć albo dokumentów. Jak sobie poradzić z takim problemem? Firma TDK stworzyła pamięć przenośną, którą możemy podłączać do smartfonów i tabletów z zielonym systemem. Do naszej redakcji trafił ostatnio jeden egzemplarz gadżetu o nazwie TDK 2-in-1 Micro USB, który nie wywinął się od porządnego przetestowania.

Zacznijmy od informacji czysto teoretycznych. TDK 2-in-1 Micro USB oferuje nam 16 GB pamięci, z czego de facto wolnej przestrzeni mamy 14,4 GB. Urządzenie jest dedykowane smartfonom oraz tabletom pracującym na Androidzie w wersji 4.1 lub wyższej.

Testowany sprzęt posiada dwa złącza – jedno z nich to standardowe micro USB, a drugie USB 2.0. Do naszej redakcji została przysłana czarna wersja kolorystyczna pamięci i właśnie jedynie taka dostępna jest na półkach sklepowych. Jak wygląda kwestia ceny? Żeby nie robić reklamy jakimkolwiek sklepom, powiem tylko tyle, że urządzenie wycenione zostało na około 50 złotych.

Opakowanie

tdk_pendrive

TDK 2-in-1 Micro USB trafił do nas w małym i smukłym pudełeczku, na którym dostępne są podstawowe informacje na temat produktu. Mimo że opakowanie wygląda minimalistycznie, a jednocześnie całkiem ciekawie, dostanie się do jego zawartości nie jest łatwą sprawą. Szkoda, że nie zdecydowano się na zaoferowanie nam jakiegoś łatwiejszego otwarcia. Myślę, że z nożyczkami wszystko udałoby się załatwić w miarę sprawnie. Wyposażony w gołe ręce miałem jednak nie lada wyzwanie, które ukończyłem dopiero po dwóch, trzech minutach.

Wykonanie

Wydawać by się mogło, że wszelkiego rodzaju pendrive’y wykonane są z takiej samej jakości materiałów. Jeżeli jednak kiedykolwiek mieliście okazję trzymać w ręku tanią, chińską podróbkę, prawdopodobnie absolutnie się z tym nie zgadzacie. Na szczęście, w przypadku TDK 2-in-1 Micro USB nie będziemy mówić o plastiku, który jest bardzo podatny na złamania albo przypadkowe obtarcia.

tdk

Obrotowo-przesuwana konstrukcja urządzenia, dzięki której możemy schować złącze USB, kiedy go nie potrzebujemy, początkowo bardzo mnie martwiła. Myślałem, że będzie działała „na słowo honoru”, a po kilku razach po prostu się ułamie lub – co gorsza – rozleci. Nic takiego, na szczęście, nie miało miejsca. Wiadomo, iż nie szarpałem sprzętem z całej siły, ale możecie mi wierzyć, że sprawdziłem go ogromną ilość razy i ani przez chwilę nie miałem wrażenia, że moja próba była ostatnią.

Instalacja 

Miałem już do czynienia z wieloma pamięciami przenośnymi, dlatego też spodziewałem się, że po podłączeniu TDK 2-in-1 Micro USB do PC-ta będę zmuszony przebrnąć przez instalację jakiegoś oprogramowania albo chociażby samego sprzętu. Tymczasem mój laptop w bardzo krótkim czasie przystosował się do pracy z urządzeniem, co zdecydowanie należy pochwalić.

WP_20140906_001

Nie tylko komputer osobisty, lecz także smartfon z Androidem, w tym przypadku Samsung Galaxy S III, nie potrzebował nawet minuty na to, by pozwolić mi korzystać z tego, co oferuje TDK 2-in-1 Micro USB. Chwilę po podłączeniu dodatkowej pamięci, na ekranie telefonu niemal od razu wyświetliło się okienko z zawartością zgraną przeze mnie z komputera. Co bardzo ważne, nie tylko mogłem zamieszczony przeze mnie utwór muzyczny odtworzyć, lecz również przenieść do innego folderu w smartfonie.

Podsumowanie

Androidowy pendrive stworzony przez firmę TDK to bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którym wiecznie brakuje miejsca w smartfonie czy tablecie. Moim zdaniem cena wynosząca około 50 złotych nie jest zbyt wygórowana, biorąc pod uwagę, że urządzenie jest naprawdę dobrej jakości i bezproblemowo współpracuje zarówno ze sprzętem przenośnym, jak i PC-ami.