Taxi Driver 3D: Hill Station – taksówkarz jak kaskader

0
721

Nie tylko kierowcy ciężarówek zmuszeni są czasem zarabiać na chleb w ciężkich warunkach. Zdarza się to również taksówkarzom. Dzięki grze Taxi Driver 3D: Hill Station możecie wcielić się w „złotówę” i transportować pasażerów na bardzo wyboistych,  krętych i niebezpiecznych drogach. Dacie sobie radę?

W grze kierujemy charakterystycznymi, żółtymi samochodami w dwóch lokalizacjach. Jedna z nich jest pełna śniegu, natomiast druga – zielona, kolorowa, czyli inaczej mówiąc typowo wiosenna. Dostęp do suchego asfaltu pozbawionego białego puchu uzyskuje się po przejechaniu co najmniej 10 rund w poprzednim świecie. Najpierw więc szkolenie, a dopiero później zabawa w lepszych warunkach!

Taxi Driver 3D: Hill Station – niestety – podzielono na plansze. W każdej naszym zadaniem jest sprawne odebranie i dowiezienie klienta w odpowiednie miejsce. Im szybciej wykonamy kurs, tym lepiej, a – oczywiście – za nasze starania dostajemy też gotówkę.

Twórcy Taxi Driver 3D: Hill Station starali się zrobić wszystko, by realizacja celu nie była przysłowiową bułką z masłem. Trudno mi powiedzieć, czy im się to udało, ale osobiście nie odczuwałem wielkich trudności z przechodzeniem z planszy do planszy. Zabrakło mi dlatego trybu Endless, gdzie mógłbym pograć sobie na luzie, nie przechodząc levelu w minutę, a nawet krócej.

Opisywana produkcja nie jest szczytem możliwości dzisiejszej techniki, ale znalazło się w niej miejsce dla dodatków. Nie będzie pewnie dla Was niespodzianką, że chodzi tu głównie o opony, silnik, hamulce oraz nowe modele aut. Te ostatnie są najdroższe, ale – rzecz jasna – zapewniają nam zupełnie nowe doznania.

Co można uznać w Taxi Driver 3D: Hill Station za wadę? Grafika nie stoi na najwyższym poziomie, ale może być to nawet uznawane za atut. Trudno przyczepić się też do sterowania. Zawiera wszystko, co potrzebne i w praktyce spisuje się nie najgorzej. Jeżeli się dłużej zastanowimy, największy problem wydają się stanowić reklamy. Jest ich sporo i wyświetlają się bardzo, ale to bardzo, często. Cóż, takie są już uroki darmowych samochodówek.