Tap Adventure: Time Travel – Final Fantasy w „tapniętej” wersji

0
1018

Chociaż minęło już wiele lat od powstania pierwszego turowego RPG-a, obecnie cały czas wychodzą różne odmiany tego gatunku. Studio Kongregate wpadło na pomysł, by mechanikę rozgrywki znaną nam, między innymi, z serii Final Fantasy przenieść do świata najprawdziwszego w świecie „clickera”. W ten oto sposób powstała produkcja Tap Adventure: Time Travel.

To, że w Tap Adventure: Time Travel gracz przenosi się w czasie, nie oznacza, iż będziecie walczyć w bitwach znanych z lekcji historii. Waszymi przeciwnikami będą natomiast stwory bardziej znane z przygód bohaterów książek Tolkiena. Niektórym broniom, jakie tu spotkacie, też bliżej jest do świata fantasy, aniżeli przeszłości, ale znalazło się też miejsce dla bardziej tradycyjnych łuków, kusz, mieczy i tym podobnych.

tap

Mogę przysiąc, że już dawno żaden clicker nie zrobił na mnie tak dobrego wrażenia, jak Tap Adventure: Time Travel. Jestem trochę zwariowany, bo na początku spodobało mi się głównie, że każde moje tapnięcie w ekran to magiczny atak za pomocą iskier. Ale spokojnie, wraz z zdobywaniem poziomu doświadczenia i ulepszaniem umiejętności wojowników dostrzegłem w tej grze jeszcze więcej wad.

Tap Adventure: Time Travel przemierzamy różne miejsca w wirtualnym świecie i niszczymy napotkanych w nich złoczyńców. Od czasu do czasu walczymy z bossami, ale większość czasu zajmuje nam rozprawianie się z mało groźnymi kreaturami. Na dłuższą metę samodzielne działania nie przynoszą zamierzonych skutków, tak więc prędzej czy później trzeba zdecydować się na rekrutację pomocników. Każdy z nich zadaje cios bez naszego udziału, ale to – rzecz jasna – my decydujemy o tym, czy będzie rozwijał swoje zdolności czy wręcz przeciwnie.

tap1

Nowością jest fakt, że w opisywanej produkcji nasi sprzymierzeńcy są atakowani, a więc nie zależy nam tylko na silnej statystyce DPS, lecz również musimy zwracać uwagę na ilość punktów zdrowia. Na szczęście, umiejętności specjalnych, itemów i innych dodatków jest na tyle dużo, że można kombinować całymi godzinami.

A w razie potrzeby można poradzić się innych graczy. Służy do tego specjalny mobilny czat „wtopiony” w interfejs gry.