Tank Battle – deszcze niespokojne…

0
624

Kiedy serial „Czterej Pancerni i Pies” był na czasie, każdy młody chłopak marzył o tym, by być taki sam jak Gustlik i jego ekipa. Podejrzewam, że w XXI wieku dzieciaki mają nieco inne plany na przyszłość. Wydaje mi się, że niejedno z Was chętnie uruchomi na swoim smartfonie grę mobilną o nazwie Tank Battle.

Świat przedstawiony w Tank Battle został pogrążony w chaosie. Wojna zabija miliony ludzi. Jedyną nadzieją są specjalne oddziały nowoczesnych czołgów. Tylko one są w stanie zapanować nad nieporządkiem i zakończyć wlekącą się od dłuższego czasu rzeź. Jak się domyślić nietrudno, to nam – jako graczom – przychodzi zasiąść za sterami jednej z takich maszyn.

tank

Rozgrywka w Tank Battle podzielona jest na prawie sto misji. Levele wyświetlane są w formie mapy świata, dzięki czemu wiemy dokładnie, ile plansz pozostało nam do końca, a także ile udało nam się już ukończyć. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybraną przez nas planszę powtórzyć. Gra jest nowa, tak więc mam nadzieję, że wkrótce jej autorzy zdecydują się na stworzenie kolejnych poziomów.

Dla tych, co nie przepadają za kampaniami, a wolą kilkuminutowe sesje z grą, przygotowano w Tank Battle tryb Endless, w którym gramy do momentu, aż stracimy wszystkie punkty życia. Podobnie jak w klasycznej rozgrywce, także i tutaj musimy starać się zniszczyć jak największą ilość wrogów. W chwilach słabości pomaga nam bomba nuklearna oraz specjalne bronie „wypadające” z nieprzyjacielskich maszyn.

tank1

Wraz z postępem w grze, możemy ulepszać dostępne w niej bronie oraz maksymalną ilość życia naszego czołgu. Jeżeli chcemy pójść na łatwiznę, kupujemy setki tysięcy monet za prawdziwe pieniądze i już. Osobiście nie lubię takiego podejścia. Podejrzewam jednak, że nie wszyscy tak mają.

Jeśli chodzi o audiowizualne aspekty Tank Battle, nie mam do nich jakichkolwiek zastrzeżeń. Dwuwymiarowy wygląd i bombowe efekty dźwiękowe przypadły mi do gustu. Nie mogę tego samego – niestety – powiedzieć o sterowaniu. Wprawdzie gałeczkę odpowiadającą za ruch czołgu można umieścić w dowolnym miejscu na ekranie, lecz i tak zawsze zasłania się palcem jakiś obiekt – czasem własną maszynę, a czasem wroga.


logo-app
Tank Battle
DIVMOB CO., LTD
0   
qrcode-app