Talkray – komunikatory nie powiedziały ostatniego słowa!

0
745

Jak zauważyliście, kiedy tylko mam ku temu okazje, wygłaszam swoje teorie na temat przyszłości komunikatorów i tego, że większość z nich w dzisiejszych czasach nie ma szans znaleźć swojego miejsca. Program mobilny Talkray pokazał mi jednak, że zbyt pochopnie skreśliłem całkiem „świeże” narzędzia do prowadzenia konwersacji z najbliższymi.

Nie będę ukrywał, że z dozą ostrożności podchodzę do każdego nowego komunikatora, jaki trafi w moje ręce. Wielokrotnie „przejechałem się” już na eksperymentach z nimi. Niby wszystko fajnie, niby dobrze wygląda i sprawnie działa, ale… brakuje chętnych do rozmowy. To zawsze jest największy problem tego typu apek. Nie dotyczy to jednak Talkray.

chat

Talkray to bardzo fajny, przejrzysty program, dzięki któremu możemy non-stop być w kontakcie ze swoimi najbliższymi. Najważniejszą funkcją opisywanej apki jest możliwość prowadzenia rozmów głosowych i tekstowych. I to nie jedynie z ludźmi z danego kraju, lecz całego świata. Żadna nowość? W sumie tak, ale trzeba przyznać, że jakość rozmów oferowana w tym przypadku jest w „godzinach szczytu” lepsza, niż w popularnym Skype.

Twórcy opisywanej aplikacji zachęcają do zapraszania do niej znajomych, babcie, dziadków i wszystkich, z kim chcemy za darmo prowadzić rozmowy. Na szczęście, Talkray dobrze zsynchronizowany jest z książką telefoniczną, dzięki czemu po zainstalowaniu programu na liście kontaktów automatycznie pojawiają się znane nam osoby, które są w nim zarejestrowane.

chat1

Zakładanie konta w Talkray trwa dosłownie chwilkę, a weryfikacja numeru telefonu nie wymaga od nas nawet podawania żadnych kodów SMS. Jeżeli chodzi o inne zalety, mnie osobiście najbardziej urzekły rozmowy konferencyjne, w których może wziąć udział nawet dwadzieścia pięć osób. Co prawda, nie mam na razie w programie aż tylu znajomych, ale liczę na to, że wkrótce ulegnie to zmianie. I być może bezpośrednio dzięki mnie, bo wysłałem niedawno parę zaproszeń.

Nie jestem przekonany, czy aby na pewno będziecie chcieli zrezygnować z dotychczas używanego komunikatora na rzecz Talkray. Proponuję – mimo wszystko – abyście zainstalowali tę apkę i sprawdzili jej możliwości. Kto wie, może Wasi znajomi są już w niej zarejestrowani i tylko czekają na jakąś rozmowę? Prawdopodobieństwo jest niewielkie, ale program z tego wpisu – chociażby ze względu na swój przejrzysty wygląd – zasługuje na chwilę uwagi i nie mam co do tego wątpliwości.