Mam Talent – zostań jurorem i oceniaj uczestników

0
1049

TVN chwali się na każdym kroku swoją aplikacją mobilną, dzięki której telewidzowie mogą poczuć się jak jurorzy programu Mam talent i oceniać jego uczestników. Do dzisiaj nie wiem na czym polega fenomen wspomnianego telewizyjnego show. Niestety, muszę już teraz powiedzieć, że ze związanym z nim mobilnym tytułem mam podobnie. Spędziłem z nim sobotni wieczór po raz pierwszy i wiem, że na pewno ostatni. Skąd taka krytyka? Mam nadzieję, że ten wpis wszystko Wam wyjaśni.

Ekran główny aplikacji służy do głosowania. To on jest tak naprawdę jedyną godną uwagi częścią mobilnego Mam Talent. Rzecz jasna, skorzystać możemy z niej tylko i wyłącznie w trakcie trwania programu. Gdy zdecydujemy się uruchomić apkę o innej porze niż sobota wieczór, dostaniemy jedynie możliwość naciśnięcia wirtualnego czerwonego przycisku,który służy do wyrażania tego, iż… stęskniliśmy się za jurorami i uczestnikami i chcemy, by wrócili oni do telewizji jak najszybciej. Cóż, dobre to niż nic, chociaż nie wierzę, że TVN-u nie stać na nic kreatywniejszego.

Jak w praktyce działa Mam Talent, kiedy w sobotę wybija godzina 20? Gdy pojawia się ktoś na scenie, otrzymujemy prawo głosu i wraz z innymi użytkownikami apki decydujemy czy naszym zdaniem dana osoba (bądź zespół) powinna zostać w programie, czy też jak najszybciej się z niego pożegnać. Nie mam stuprocentowej pewności, że nasze opinie są zliczane, ale jeśli faktycznie tak jest, działa to w miarę sprawnie i w żaden sposób nie można się do tego przyczepić.

Oddawanie głosów na poszczególnych uczestników pozwala nam zdobywać specjalne punkty. Dzięki nim rywalizujemy z innymi o miano najaktywniejszego mobilnego jurora. Możemy zalogować się do apki, wyrażając zgodę na podanie swoich danych oraz zdjęcia albo też pozostać anonimowym.

talent1

Poza guziczkami służącymi do wyrażania opinii na temat występów w Mam Talent nie zabrakło miejsca dla działu z materiałami video. Sporą wadą jest, według mnie, fakt, iż nie możemy obejrzeć całych odcinków, a jedynie powycinane scenki. Jestem przekonany, że gdyby coś w tej kwestii uległo zmianie, zainteresowanie apką wzrosłoby wielokrotnie.

Interfejs zastosowany w aplikacji jest bardzo przejrzysty i wygodny w użytkowaniu. Od pierwszego uruchomienia wiadomo, co do czego służy, ale – niestety – menu nie wygląda w stu procentach tak, jak powinno pod względem czysto wizualnym. Widziałem wiele bardzo dobrych aplikacji stworzonych na zamówienie znanych telewizji i zdecydowanie Mam Talent do nich bym nie zaliczył.