Szybka Matma – liczydło dla opornych

0
1183

Matematyka była przeze mnie najbardziej znienawidzonym przedmiotem w szkole. Nigdy jej nie lubiłem i do dzisiaj nie lubię, a wszystko – nawet najprostsze działania – staram się rozwiązywać na kalkulatorze. Dla tych, co mają podobnie, a są jeszcze w wieku, kiedy to zmuszani są do liczenia sinusów, cosinusów i innych dzieł szatana – zachęcam do wypróbowania apki o nazwie Szybka Matma.

Szybka Matma to narzędzie, dzięki któremu w iście ekspresowy sposób możemy policzyć pole czy obwód interesującej nas figury bądź bryły. Menu główne programu bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Jest kolorowe i zbudowane z kilkunastu fikuśnych kształtów, z których każdy symbolizuje inny dział. Wreszcie ktoś w aplikacji typowo edukacyjnej pomyślał też o wyglądzie. Miałem już dość suchych faktów pozbawionych jakiegokolwiek kolorytu.

matma1

Po wybraniu konkretnej kategorii, wyświetlają nam się dostępne materiały. Decydując się, na przykład, na zakładkę „Figury” możemy wybrać między kwadratem, prostokątem, rombem i innymi, a następnie zapoznać się z wzorami na pole czy obwód. „Zapoznać się” to mało powiedziane, ponieważ mamy także zakładkę, w której możemy wprowadzić dane, by na ekranie wyświetlił się gotowy wynik. Na klasówc… ekhm to znaczy podczas sumiennej nauki w domu na pewno Wam się ta opcja przyda 🙂 .

Z racji tego, że apka posiada całkiem sporo działów, jej autor przygotował szybkie menu wyświetlające się na górze ekranu. Dzięki niemu możemy dosłownie w kilka sekund „przeskoczyć” z jednej kategorii na drugą. Jak dla mnie – naprawdę ciekawe rozwiązanie.

matma

Szybka Matma stworzona przez Szymona Jędrusika posiada wbudowany kalkulator, a także narzędzie pozwalające na zapisanie notatki. Na pewno w obecnej sytuacji program nie przyda mi się na co dzień. Wiem jednak, że gdybym nadal był uczniem – miałbym go zawsze pod ręką na lekcjach matematyki.

Myślę, że moje spostrzeżenia na temat aplikacji powinny przekonać Was do jej pobrania. Jeśli jednak nadal się wahacie – odwiedźcie Google Play i mimo wszystko zainstalujcie Szybką Matmę. Program jest całkowicie darmowy, tak więc w razie czego można w mig go usunąć.