Swing – łapiemy za liny i do dzieła!

0
702

Prosta grafika, jeszcze prostsza (ale wcale nie łatwa, jeśli chodzi o bicie rekordów) rozgrywka, a do tego króciutki, łatwy do zapamiętania tytuł. Jak już pewnie się domyśliliście, produkcja Swing to nic innego jak kolejne, całkiem świeże dzieło studia Ketchapp. Oczywiście, dostępne za darmo i zapewniające mnóstwo nietuzinkowej zabawy!

Nie musicie kierować w Swing wirtualnym Robin Hoodem, który wyświetla się na ikonce gry. Żeby jednak zmienić bohaterka będziecie potrzebowali nieco błyskotek, a te – nie ma innego wyjścia – musicie po części zbierać podczas śrubowania coraz to lepszych rezultatów.

swing

W grze z tego wpisu powinni poradzić się zarówno młodsi, jak i nieco starsi. Ogólnie rzecz biorąc, sprawa jest całkiem prosta, bo chodzi głównie o to, by z jednej platformy przetransportować postać na drugą. Szkopuł w tym, że aby cel zrealizować, potrzeba dobrać odpowiednią długość liny. I właśnie to nie zawsze (a na początku – bardzo często) się udaje, powodując u nas napady pozytywnej złości.

Jak to w dziełach stworzonych przez Ketchappa, każda prawidłowo wykonana próba to jeden punkt dodany do konta. Im więcej takowych „oczek” posiadamy, tym większy powód do dumy i osobistej satysfakcji. Niestety, nie możecie liczyć na żadne inne nagrody. No, rzecz jasna, poza wspomnianymi już nowymi bohaterami i szansą na wskoczenie na dobre miejsce w globalnym rankingu.

swing1

Co tu dużo pisać o sterowaniu. W Swing wirtualny człowieczek sam rozstawia linę, a my tak naprawdę tylko decydujemy o tym, kiedy ma zaprzestać takiego działania. Jest to najważniejsze zadanie, ale raczej nie wymaga od nas wiele – w sumie to tylko sprawnego palca i dobrej umiejętności w kwestii szacowania odległości między jednym skrawkiem ziemi a drugim.

Nie mamy w grze żadnych mikropłatności. Jeżeli chcemy zdobyć więcej diamentów, co kilka minut odbieramy darmowe prezenty, a oprócz tego oglądamy reklamy. Jak dla mnie – to zupełnie wystarczające i dające nam do zrozumienia, że nikt nie wymaga od nas wydawania prawdziwej kasy.