SuperTube – lepsza strona YouTube’a

0
941

Oficjalna aplikacja YouTube’a zaczęła mi ostatnio płatać figle. A to się ciągle wyłączała, a to otwierała nie ten filmik, co chciałem. Chcąc poradzić sobie z tą sytuacją, musiałem znaleźć program, który jest w stanie zastąpić androidowe narzędzie do przeglądania materiałów video z popularnego serwisu internetowego. Czy mi się udało? Tak. Dowodem na to jest ten oto wpis dotyczący apki o nazwie SuperTube.

Zgodnie z tym, co napisałem we wstępie, SuperTube jest swego rodzaju ulepszoną wersją oficjalnej aplikacji YouTube. Można traktować ją jako alternatywę dla wspomnianego programu w przypadku, gdy niespodziewanie odmówi nam posłuszeństwa albo napotkamy z nim jakiś inny problem. Oczywiście nic nie stoi też na przeszkodzie, by opisywanym narzędziem całkowicie zastąpić wysłużoną już apkę do przeglądania filmików z internetu.

video1

Dzieło Jinronga Zhenga pozwala nam decydować o tym, jakie treści mają być wyświetlane na ekranie głównym programu. SuperTube może nas na „dzień dobry” witać najnowszymi produkcjami, najpopularniejszymi albo też po prostu pokazywać materiały zamieszczone niedawno przez YouTuberów, których obserwujemy.

Bardzo fajną i przydatną funkcją dostępną w aplikacji jest kreator playlist, dzięki któremu możemy tworzyć prywatne zbiory filmów o różnej tematyce. Każde grono zawierające video możemy nazwać tak, jak nam się to tylko podoba, co bez wątpienia jest ogromnym plusem. Osobiście nie wyobrażam sobie korzystania z programu bez tej opcji.

video

Co jeszcze godnego uwagi oferuje nam SuperTube? Na pewno na uwagę zasługuje system odtwarzania na małym ekranie. Pozwala on nam na oglądanie materiałów i jednoczesne korzystanie ze smartfonu, na przykład, surfowanie po sieci, rozmawianie przez komunikator czy też wysyłanie e-maili.

Warto wspomnieć o tym, iż program dostępny jest w polskiej wersji językowej. Dodatkowo wyposażony został w dwa motywy graficzne, z których jeden jest swego rodzaju trybem nocnym, gdzie dominują odcienie czerni i szarości.

Wyszukiwarka filmików, przeglądarka video według kategorii i inne zakładki dostępne w SuperTube znakomicie sprawdzają się w praktyce. Wprawdzie korzystam z apki dopiero od kilku dni, ale już teraz myślę, że mogę ją z czystym sumieniem polecić. Szczególnie swoją rekomendację kieruję do osób, które w ostatnim czasie mają problemy z obsługą oficjalnej apki YouTube’a.