Sudoku Quest – mało klasyczne sudoku, które bawi lepiej niż niejedna „macz trójka”!

0
780

Sudoku może i kojarzy Wam się z kwadratem podzielonym na mniejsze i jeszcze mniejsze kwadraciki. To się zmieni za sprawą gry mobilnej Sudoku Quest. Produkcja studia HashCube – mimo że wykorzystuje sprawdzony pomysł – odświeżyła go w taki sposób, by wydawał nam się więcej, niż atrakcyjny. Jakby tego było mało – strasznie wciąga, nie dając nam wrócić do codziennych obowiązków.

Może i mógłbym tu opisać nieco fabułę towarzyszącą rozgrywce Sudoku Quest, a także poświęcić parę zdań jej bohaterce, ale przecież sudoku to sudoku i nie ma co tego specjalnie komplikować. Warto natomiast podkreślić, że twórcy opisywanej gierki zdecydowali się na niecodzienne dla łamigłówek elementy. Oczywiście, bardziej jest to zaleta, aniżeli wada. Szczególnie, że udało się wszystko pozostawić w mało skomplikowanej formie.

sudoku

Podobnie jak w klasycznych grach logicznych, a zupełnie inaczej niż w mobilnych odmianach sudoku, w Sudoku Quest przechodzimy z planszy do planszy, a bicie rekordów jest drugorzędnym celem. W każdym z przygotowanych leveli musimy zmieścić się w określonym przedziale czasowym, co mniej ambitnym na pewno w stu procentach wystarczy. Inni – jeżeli tylko uznają to za słuszne – będą mogli nieco bardziej się pomęczyć i spróbować wystawić swoje możliwości na cięższe próby.

Co na pewno Was ucieszy informacja, że Sudoku Quest oferuje ponad 500 poziomów do ukończenia. Fajne jest to, iż różnią się one od siebie kształtami, a więc mimo iż robimy ciągle to samo, zupełnie tego nie odczuwamy. Zabawy nie psują też mikropłatności. Możemy sobie, co prawda, kupić podpowiedzi, ale i bez nich spokojnie można przebrnąć przez wszystkie etapy.

sudoku1

O grafice można by było w tym przypadku nie wspominać, jednak trochę by było szkoda pracy, jaką włożyli ludzie z HashCube. Ich dzieło prezentuje się, moim zdaniem, znacznie lepiej od przeciętnych łamigłówek. Na pewno nie dostrzeżecie w nim wielu niedociągnięć, a prawdopodobnie nawet będziecie się wiele razy zachwycać!

Nie będę przedłużał, bo chcę, żebyście jak najszybciej pobrali Sudoku Quest i spróbowali przetrwać z nią poniedziałek. Gwarantuję, że na nudę narzekać nie będziecie, a i szarym komórkom nie dacie odpocząć! 🙂