Stickman Soccer – dla największych futbolowych zapaleńców

0
698

Wszyscy obecnie ekscytują się zimowymi igrzyskami olimpijskimi.Impreza w Soczi powoli jednak zaczyna dobiegać końca, tak więc niedługo przyjdzie nam szykować się do kolejnej imprezy na wielką skalę, a mianowicie piłkarskich mistrzostw świata. Jeżeli chcielibyście wcześniej od wszystkich rozpocząć delektowanie się klimatem mundialu, zachęcam Was do wypróbowania gry mobilnej o nazwie Stickman Soccer.

Nie bez powodu we wstępie napisałem o czerwcowych mistrzostwach. W Stickman Soccer nie mamy bowiem możliwości prowadzenia klubów piłkarskich, a jednie reprezentacji narodowych. Choć gra nie jest najwyższych lotów, a na pewno nie może możliwościami równać się z FIFĄ 14, jest – według mnie – znakomitym narzędziem przygotowującym do tegorocznego mundialu.

stickam

Apka oferuje nam kilka trybów gry. Możemy w niej rozegrać szybki mecz, turniej albo pojedynek w street soccerze, czyli mówiąc najprościej – ulicznej piłce nożnej. Niestety, bezpłatna wersja wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Przede wszystkim na samym początku mamy w niej do dyspozycji jedynie kilka drużyn. Każdą kolejną możemy odblokować, oglądając kilkunastosekundowy filmik albo po prostu płacąc kilka złociszy.  Fajnie, że dano nam jakikolwiek wybór.

W Stickman Soccer mamy do czynienia z pewną dowolnością nie tylko w kwestii odblokowywania drużyn, lecz także sterowania. Autorzy produkcji przygotowali dla nas dwa systemy. Jeden z nich można nazwać manualnym – decydujemy w nim zarówno o kierunku, w którym biegnie zawodnik, jak i o tym, kiedy i jak strzela czy podaje. Drugi to „automat”, gdzie piłkarze samoczynnie poruszają się po murawie, a my jedynie kontrolujemy najważniejsze elementy.

stickam1

Początki w grze są ciężkie, dlatego przygotowano w niej wirtualny trening, gdzie dostajemy możliwość szlifowania swoich umiejętności. Wbrew pozorom, funkcja ta przydaje się nie tylko podczas stawiania pierwszych kroków.

Choć w Stickman Soccer występujący piłkarze są zwykłymi czarnymi ludzikami o nogach i rękach jak patyki, sama gra wygląda całkiem nieźle. Fani realizmu raczej będą zawiedzeni, lecz myślę, że tylko i wyłącznie oni. Ja z grą autorstwa Djinnworks spędziłem naprawdę wiele miłych chwil i wiem, iż jeszcze wiele przede mną.