Starlit Adventures – chcesz gwiazdkę z nieba?

0
831

W rozgłośniach radiowych cały czas lecą te same piosenki, a w telewizji już zapowiada się hity, które znamy od przeszło kilku ładnych lat. Na szczęście, w Google Play powiało ostatnio świeżością. Wszystko za sprawą gierki Starlit Adventures. Jakby na to nie patrzeć, wszystko jest w niej abstrakcyjne, barwne i pełne humoru!

Kiedy po raz pierwszy zerkamy na głównych bohaterów Starlit Adventures, trudno znaleźć odpowiedź na pytanie, kim (lub czym) oni właściwie są. Fabuła wszystko wyjaśnia i mówi nam o tym, że to swego rodzaju gwieździści latarnicy, dzięki którym na nocnym niebie nigdy nie brakuje jaśniutkich punkcików. Do czasu.

star

Bo i Kikki (dokładnie tak nazywają się najważniejsze postaci tej produkcji) poznajemy wtedy, gdy wredny potworas imieniem Nuru postanawia wykraść wszystkie świecące elementy pojawiające się po zmierzchu nad głowami ludzi. Jak pewnie się tego domyśliliście, rozgrywka w Starlit Adventures polega na zagarnianiu zgub i umieszczaniu ich w odpowiednich miejscach.

W opisywanej gierce do dyspozycji oddano nam trzy główne przyciski oraz jeden specjalny, dzięki któremu wykorzystujemy moce konkretnego stroju dla bohatera. Zanim dokładnie powiem, o co chodzi z tymi ostatnimi, musicie wiedzieć, iż w Starlit Adventures tak naprawdę przemieszczamy się w prawą bądź lewą stronę oraz… kopiemy ziemię znajdującą się pod nami. Nic więcej. Nie ma żadnych haczyków.

Mimo że rozgrywka może wydawać się całkiem prosta, skakanie na przeciwników, unikanie pułapek oraz przeróżnych ślepych zaułków potrafi nieźle dać w kość. Gdyby tylko w Starlit Adventures nie było limitu żyć, prawdopodobnie poziom trudności nie byłby żadnym problemem. A tak dla niektórych może być swego rodzaju wadą.

star1

Dodatkami urozmaicającymi zabawę w Starlit Adventures są stroje dla głównych bohaterów, dwa dodatkowe tryby oraz… wirtualne naklejki. Niektóre z nich można znaleźć, niektóre się kupuje, ale – mimo to – zbieranie ich daje ogromną satysfakcję.

Starlit Adventures pobrać można z Google Play za darmo. Moim zdaniem, nie powinniście się nawet  zastanawiać czy warto, tylko brać, póki dają! 🙂