Star Trek Timelines – galaktyczna przygoda z Kirkiem i załogą

0
624

Wszędzie, gdzie to tylko możliwe słyszymy teraz o Gwiezdnych Wojnach. Jeżeli należycie do tych ludzi, którzy lubią robić wszystko na przekór tłumowi, powinniście pobrać nowiutką grę dla fanów Star Treka – Star Trek Timelines. Statek Enterprise i kapitan Kirk wzywają załogę!

Moim skromnym zadaniem pisanie, że Star Trek Timelines jest produkcją dla każdego fana Star Treka całkowicie mija się z prawdą. Powód jest w sumie prosty: opisywana gierka jest niczym innym jak przygodówką tekstową, a tego typu zabawy w dzisiejszych czasach nie są już przez wszystkich mile widziane.

startrek

Star Trek Timelines latamy wirtualnym Enterprisem i wspólnie z ekipą kapitana Kirka staramy się wychodzić cało z różnych opresji na odwiedzanych planetach. Obiektów do odkrycia jest wiele, dlatego też apka od samego początku jest idealnym kompanem na wielogodzinne zabawy.

Kiedy postanawiamy odwiedzić jakieś miejsce we Wszechświecie, musimy później poradzić sobie z tubylcami. Oczywiście, nie wszystko da się załatwić w stu procentach pokojowo, co wymusza na nas korzystanie zarówno z dobrych dyplomatów, jak i wyborowych strzelców.

Sulu, Spock czy Mayweather to tylko część bohaterów, jakimi kierujemy w Star Trek Timelines. Co by nie mówić, gierka daje nam naprawdę ogromne możliwości jeśli chodzi o ulepszanie wyposażenia i cech charakterystycznych, tak więc każdego z członków załogi możemy wyszkolić tak, jak tylko mamy na to ochotę. Rzecz jasna, wszystko w granicach ekonomicznego rozsądku, bo przecież nic nie jest za darmo.

startrek1

Trudno wymagać od produkcji takich jak ta z tego wpisu, że będą oferowały świetną trójwymiarową grafikę. Osobiście, jestem jednak zadowolony z tego, co otrzymałem w Star Trek Timelines. Fajnie, że podróż statku przedstawiana jest w formie animacji, a w międzyczasie pobierane są dodatkowe dane potrzebne do przeżycia konkretnej przygody.

Nie tylko dość nietypowa rozgrywka może Was odstraszyć od Star Trek Timelines. Nie ma co ściemniać, że sporą wadą jest tu także duża ilość mikropłatności. Niektóre potrzebne minerały czy inne itemy zebrać jest naprawdę trudno, a wówczas stajemy przed wyborem – zapłacić czy się poddać. No i niestety w tym pierwszym wypadku koszt może sięgać nawet kilkuset złotych.