Squla – pomoc edukacyjna z reklamy telewizyjnej

0
1241

Jeżeli oglądacie telewizję, na pewno będziecie kojarzyć nazwę Squla. Od pewnego czasu dość często wspomina się o tym projekcie, a wszystko dlatego, że we wrześniu uczniowie poszli do szkół, natomiast wspomniana apka zajmuje się pomocą edukacyjną. Mam nadzieję, iż jesteście ciekawi, co dokładnie znaleźć można w tym „świeżym” programie, bo przygotowałem dla Was na dzisiaj całą garść informacji, które mogą Was zainteresować.

Mamy w sieci bardzo wiele gier edukacyjnych, stworzonych dla dzieci w różnym wieku. Trudno jednak – mimo wszystko – znaleźć taką, która będzie zawierała wszystko w jednym miejscu. Jeżeli zdecydujecie się na zainstalowanie Squla, nie będziecie musieli szukać oddzielnych tytułów do matematyki, języka polskiego czy historii. Rozwiązanie, teoretycznie, całkiem niezłe, ale jak jest z nim w praktyce? No, co do tego mam pewne zastrzeżenia.

squ

Squla umożliwia nam zabawę (a raczej naukę) z konta gościa lub zalogowanego użytkownika. Ten pierwszy wariant jest bardzo okrojony i zasługuje na miano wersji demo. Dzieciaki na pewno zbyt wiele się w niej nie dowiedzą, a już na pewno nie można liczyć na to, że poprawią swoje wyniki w szkole. Co do konta „na wypasie”, kosztuje ono niecałe 20 złotych miesięczne i daje dostęp do ponad 20.000 różnego rodzaju zadań.

Nie będę oceniał, czy cena abonamentu w Squla jest wysoka czy niska. Moim zdaniem, każdy musi sam odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto przeznaczać takie pieniądze na edukację dzieci. Co prawda, korepetycje w skali miesiąca kosztują znacznie więcej, ale przecież nie każdy uczeń ich potrzebuje, czyż nie?

squ1

Ogromną zaletą Squla jest fakt, iż dostępna jest całkowicie po polsku. Interfejs jest wygodny w użytkowaniu i spisuje się bardzo dobrze o każdej porze dnia i nocy. Typy zadań dostępnych w aplikacji są podzielone na kategorie, a użytkownicy otrzymują pieniążki i punkty za prawidłowe rozwiązania. Dzięki temu nigdy nie powinno zabraknąć mobilizacji do pracy, chociaż – jak wiemy – z dziećmi nigdy nic nie wiadomo.

Jeżeli nie jesteście przekonani do programu z tego wpisu, wypróbujcie podstawową, darmową wersję. Być może stwierdzicie, że jest ona warta wydania parunastu złotych miesięcznie (przy dłuższym abonamencie przewidziano rabaty!