Spunge Invaders – strzeż bezcennej wody!

0
677

Kosmici doskonale nas przejrzeli i nareszcie doszli do wniosku, że wystarczy zabrać nam wodę, by raz na zawsze unicestwić ziemską cywilizację. Rzecz jasna, nie możemy dopuścić do realizacji tego sprytnego planu. Zadanie proste nie będzie, ale mogę zapewnić, że pozwoli Wam znakomicie zabić wolny czas!

Mimo że naszymi głównymi oponentami w Spunge Invaders są obcy z odległej galaktyki, sami też kierujemy czymś mało pospolitym. Pierwsza maszyna do zabijania wrogów to swego rodzaju ponton, ale zbiór dostępnych bohaterów jest w tym przypadku tak duży, że ich wymienienie zajęłoby szmat czasu.

inva

Dodatkowe postaci można kupować za prawdziwe pieniądze albo wygrywać w loterii. Bilecik uprawniający do otrzymania jednego losowo wybranego „cosia” to kosz 100 monet. Te zdobywamy na dwa sposoby – w trakcie gry oraz odbierając specjalne bonusy dostępne raz na kilkanaście minut.

Zabawa oferowana w Spunge Invaders to niekończąca się rozgrywka, w której niszczymy chłystków spadających z nieba. Każdy z nich chce zabrać z mobilnej rzeczki wodę, a my nie możemy dopuścić do tego, by mu się to udało. Jedna czy dwie udane operacje wroga to jeszcze nie tragedia, ale po kilku zaczyna robić się problem. A gdy kosmici wyssą wszystkie wodne zasoby z naszej planety, widzimy znienawidzony napis „Game Over” i wszystko musimy zaczynać od początku.

Gra nie jest nudna. Akcja jest bardzo dynamiczna, a wygląd plansz zmienia się zawsze wtedy, gdy zdecydujemy sie użyć innego głównego bohatera. Nikt nie każe też nam tu płacić za coś niezbędnego do gry. Oczywiście, są power-upy ułatwiające zabawę, ale jeżeli nie lubimy chodzić na łatwiznę, na pewno damy sobie spokój z ich wykorzystywaniem.

Jestem trochę zdziwiony, że w Google Play ludzie nie mają zbyt dobrego zdania na temat Spunge Invaders. Osobiście radziłbym Wam całkowicie zignorować te komentarze i samemu wypróbować opisywaną grę. Tym bardziej, iż można pobrać ją na smartfona zupełnie za darmo.