Sprinkle – najpopularniejszy strażak w Google Play

0
561

Wśród najpopularniejszych gier na Androida znaleźć można niepozornie wyglądającą grę logiczną o przygodach dziwnej niebieskiej istotki pracującej w straży pożarnej. Jeżeli jeszcze nigdy nie mieliście okazji sprawdzić się w Sprinkle – czas najwyższy to zmienić. Ostrzegam jednak już teraz – ta apka potrafi wciągnąć na długie godziny.

Głównym bohaterem gry Sprinkle jest kosmita o niebieskiej skórze, który – w przeciwieństwie do swoich kolegów – postanowił nie latać spodkami i atakować Ziemian, lecz pomagać istotom z jego planety w gaszeniu pożarów. Każdy, kto marzył kiedykolwiek o pracy w straży i wydawało mu się, że jest to proste zajęcie bez dwóch zdań powinien przetestować swoje możliwości w tej produkcji.

sp

Każda plansza w produkcji jest pagórkowatym terenem o ogromnej ilości tuneli. Naszym głównym zadaniem jest gaszenie każdego metra kwadratowego ognia, jaki tylko zobaczymy. Do zrealizowania celu musimy wykorzystywać wszystko to, co przygotowali dla nas autorzy, a więc wspomniane już elementy planety, a także wszelkiego rodzaju gadżety w postaci wiatraczków czy ogromnych kawałków lodu bądź drewna.

Sporym utrudnieniem jest w grze limit wody, jaki mamy do dyspozycji w danym poziomie oraz – oczywiście – ogólna budowa levelu, który niekiedy zmusza nas do wymyślania naprawdę skomplikowanych kombinacji.

sp1

Darmowa wersja gry oferuje nam tylko kilkanaście poziomów do przejścia. Dużo lepiej jest w przypadku wersji Premium, to jest płatnej, gdzie czeka na nas 60 plansz usytuowanych w 5 różnych wirtualnych światach.

Oprawa graficzna Sprinkle zrobiła na mnie dość pozytywne wrażenie. Mimo że gra opowiada tylko o przygodach strażaka, trudno nie zakochać się w jej kolorowym, iście bajkowym wyglądzie. Jak to zwykle bywa w przypadku apek logicznych, dźwięki niczym szczególnym się nie wyróżniają. Od czego mamy jednak muzykę w smartfonie, prawda?


logo-app
Sprinkle Free
Mediocre
0   
qrcode-app