Spotify – słuchaj muzyki za darmo!

2
852

Miłośnicy muzyki mają często dylemat czy pobierać muzykę, czy kupować oryginalne płyty. Dzięki aplikacji Spotify dylemat ten przestaje mieć jakiekolwiek zastosowanie w codziennym życiu. Jeżeli nigdy nie mieliście styczności ze wspomnianą aplikacją, bez dwóch zdań należy to zmienić.

Aplikacja  Spotify pozwala nam słuchać utworów muzycznych na swoim smartfonie oraz tablecie. W przeciwieństwie do innych tego typu programów, nie mamy w niej do czynienia jedynie z piosenkami zamieszczonymi przez mało znane zespoły, lecz również tymi, które w świecie muzyki osiągnęły już niemal wszystko, co jest możliwe.

spotify

Aby korzystać z możliwości programu, trzeba się w nim zarejestrować. Można połączyć swoje konto z Facebookiem bądź też założyć nowe. Rejestracja trwa niecałą minutę. Jest to, według mnie, ogromny plus. Nie lubię bowiem, kiedy tego typu zabiegi zajmują znacznie dłużej i wymagają kilkakrotnego potwierdzenia mailowego.

Ekran główny  Spotify zawiera kafelki, które reprezentują konkretne gatunki muzyki. Dzięki temu w bardzo szybki sposób możemy wybrać zbiór utworów, który najbardziej pasuje do naszego aktualnego nastroju czy też po prostu do osobistych preferencji. Warto wspomnieć, że działy konkretnych gatunków muzycznych również podzielone są na kategorie. Na przykład, wchodząc do kategorii Rock możemy posłuchać TOP 100 według użytkowników aplikacji, prawdziwych klasyków bądź też zdecydować się na całkowite nowości na rynku.

spotify1

Mimo że  korzystanie ze  Spotify jest bezpłatne, istnieje opcja wykupienia konta Premium. Co zyskujemy dzięki niemu? Przede wszystkim, możemy wyłączyć odtwarzanie losowe piosenek, przewijać je, a także pobierać na swojego smartfona bądź komputer. Subskrypcja kosztuje niecałe 20 złotych miesięcznie. To taniej niż jedna płyta. Może więc warto się zastanowić?

 Spotify charakteryzuje się również sporą ilością opcji społecznościowych. Apka pozwala nam obserwować ludzi i tego jakiej muzyki słuchają, a także daje nam szansę na stworzenie własnego profilu, w którym możemy innym pokazywać oraz polecać fajne utwory.


logo-app
Spotify
Spotify Ltd.
0   
qrcode-app