Spiky Trees to gra zręcznościowa z naszej roboczej kategorii ,,tap-tap”. Należą do niej produkcje, których obsługa możliwa jest jedną ręką, a system sterowania opiera się na powtarzalnych, cyklicznych ruchach.

Fabuła i zasady gry

Jako taka fabuła gry nie została przez autorów zakreślona. Pozostaje się tylko domyślać i ewentualnie polegać na własnej wyobraźni 🙂 Jeżeli pod uwagę weźmiemy opcję numer dwa… Główny bohater (niebanalny gadżet o zmiennych kształtach), dostał się na szczyt drzewa i jedyne o czym marzy, to ponowne, bliskie spotkanie się z ziemią. By jednak do tego doszło, musi pokonać nieskończoną ilość kolców, jakie zdobią pień. I tu nasza rola się rozpoczyna…

Zadaniem gracza jest takie sterowanie kostką, by ta, zmieniając pozycję na pniu o 90 stopni, unika bliskiego spotkania z ostrzami. Jeden błąd kończy się przerwaniem gry i brakiem zapisu postępów, co skutkuje uruchamianiem zręcznościówki za każdym razem od samego początku.

Przeszkody

Kolce stanowią główną i w zasadzie jedyną przeszkadzajkę. Wśród zaostrzonych elementów, znajdziemy takie, które są przytwierdzone na stale, oraz takie, które zmieniają swoją pozycję cyklicznie – co kilka sekund. O ile te pierwsze w prosty sposób można ominąć, o tyle w przypadku tych drugich, należy zawsze być o krok do przodu, co może okazać się bardzo skomplikowane, zakładając nieuniknioną presję czasu.

Nagrody i mikropłatności w Spiky Trees

Wśród bonusów, należy niezaprzeczalnie wyróżnić cyklicznie pojawiające się prezenty. Co 4 godziny, na głównym ekranie odbieramy fanty za wytrwałość. Podwojenie giftu możliwe jest po obejrzeniu sponsorowanej reklamy. Taki myk nie jest wcale jakimś szczególnym wyzyskiem, zakładając możliwość zyskania sporej ilośc wirtualnych pieniędzy.

100 świecidełek to koszt uruchomienia maszyny do generowania nowych skórek dla głównego bohatera. Wszystkich elementów do odblokowania jest kilkanaście, więc pełne wykorzystanie możliwości gry jest mocno odłożone w czasie.

Mikropłatności spotkamy w dwóch sytuacjach: podczas chęci wyłączenia perfidnych reklam wideo, oraz odblokowania dowolnego wzoru kostki. Da się bez nich żyć, chociaż ilość reklam może skutecznie do dobrej zabawy zniechęcić…

Podsumowując – gra ciekawa, chociaż po kwadransie znudzi się 90% użytkowników 😉