SpellUp – wykreślankowa przygoda ze znakami zodiaku

0
588

Wykreślanki niejednemu z nas towarzyszyły w trakcie lekcji szkolnych czy wykładów na uczelni. Stąd pewnie sentyment do tych słownych, zmuszających do myślenia gierek. Niestety, chociaż bardzo bym chciał pochwalić jedną z najnowszych z nich, nie mogę tego zrobić. Owszem, SpellUp prezentuje się ładnie, ale nie znalazłem w nim niczego, co mogłoby być uznawane za spektakularne czy oryginalne.

W grach logicznych nie zwracamy uwagi na wykonanie. Zawsze liczy się przede wszystkim dobra zabawa z niecodziennym pomysłem. Jeżeli chodzi o SpellUp, można powiedzieć, że jest nieco na odwrót. Apka fajnie spisuje się w kwestiach audiowizualnych, ale jej reszta – zdecydowanie zawodzi. W tym przypadku będziecie zatem zwracać uwagę przede wszystkim na wygląd i to nim przyjdzie Wam się zachwycać.

spell

Tematem przewodnim w grze z tego wpisu są gwiazdy. Dokładniej mówiąc, gwiazdozbiory symbolizujące nasze znaki zodiaku. Oczywiście, nie od razu uzyskujemy dostęp do każdego z nich. I nie zajmuje to także przysłowiowych parunastu minut. Niestety, powodem takiego stanu rzeczy nie jest fakt, iż SpellUp jest wyjątkowo wymagająca, a po prostu… nałożono w niej na nas limit żyć.

Plansze nie wyglądają tak galaktycznie, jak interfejs czy wszystko, co z nim związane. Tabliczki przypominające plastry miodu są praktyczne i czytelne, ale – niestety – w tutorialu zdarza się, że przechodzą bunt i za żadne skarby nie chcą zniknąć po prawidłowym połączeniu. Nie wiem, czy tylko ja miałem podobne problemy, ale na pewno warto o tym wspomnieć.

spell1

SpellUp możemy rywalizować ze swoimi znajomymi albo też grać w pojedynkę dla czystej przyjemności. Niestety, swego rodzaju Multiplayer nie wiąże się z dodatkową rozrywką. Ba, wydaje mi się, że to przez niego mamy większą ochotę na zakup jakiegoś power-upa. A te do tanich nie należą, bo ich ceny wahają się od 5 złotych do ponad… 400.

Ogólnie rzecz biorąc, nie mogę zarzucić wiele twórcom SpellUp. Mieli fajny pomysł i świetnie wykonali grafikę. Szkoda tylko, że oferowana przez nich zabawa jest bardzo popularna i tak naprawdę niewiele różni się od konkurencji.