Speedy Car – podróż zygzakiem zawsze kończy się wypadkiem!

0
676

Chociaż w Speedy Car samochody wyposażone są w hamulce, gracz czuje się tak, jakby było zupełnie inaczej. I nie dość, że nie można zatrzymać się wtedy, gdy naprawdę się tego chce, to jeszcze można poruszać się tylko zygzakiem. Czy to ma jakikolwiek sens? Tak, a wręcz jest bardzo fajnym sposobem na nudę!

Produkcja Speedy Car to niekończąca się zabawa na wirtualnej drodze. W pojazdach przesiadują kanciaści, sześcienni ludzie, a nawet na najmniejszym odcinku asfaltu panuje ruch niczym w centrum dużego miasta. Jaki jest nasz cel? Jak zawsze – musimy bezpiecznie dotrzeć do mety. Tyle że takowa tu w ogóle nie występuję, a więc a) prędzej czy później i tak przegracie oraz b) w rozgrywce skupiamy się na biciu rekordów.

sped

Żeby nie było nam zbyt łatwo, nie przygotowano zwykłego sterowania. W Speedy Car nie ma możliwości, by poruszać się po linii prostej. Zawsze musimy robić to zygzakiem, a kiedy chcemy zahamować, po prostu puszczamy dotykowe strzałki i czekamy na reakcję mobilnego auta.

Można więc powiedzieć, że nie mamy bezpośredniego wpływu na działanie hamulców. Możemy je co najwyżej ulepszyć, by efektywniej funkcjonowały. Oczywiście, nie ma nic za darmo. Na każdą modyfikację musimy zarobić pieniądze. Pierwsze są dosyć tanie, ale te bardziej wypasione… no, wiadomo.

Speedy Car nie mogło również zabraknąć różnych modeli aut. Niektóre mają bardziej sportowy wygląd, inne mniej, ale każdy działa tak samo i każdy bez wyjątku możemy upgrade’ować.

sped1

Chociaż głównie chodzi o przejechanie jak najdłuższego dystansu bez zaliczenia kraksy, świat Speedy Car podzielony został na levele. Im wyższy, tym trudniej o wzorową jazdę, ale za to czeka na nas bardziej wartościowa waluta.

Przyznam, że początkowo zygzakowaty styl poruszania się pojazdu nie bardzo mi się spodobał. Kiedy jednak pograłem trochę w tę grę, stała się moją ulubienicą, bez której nie wyobrażam sobie dnia! Okej, trochę wkurzające są w niej reklamy, ale poza tym nie ma się do czego przyczepić. Grafika fajna, rozgrywka pomysłowa – czego chcieć więcej?