Sparky Lock Screen – zjedz donuta, odblokuj ekran

0
723

Człowiek ma to do siebie, że bardzo lubi ulepszać to, co już ma. Tak samo jest w przypadku blokady ekranu w smartfonie. Wprawdzie ta domyślna działa dobrze, no i nie wygląda jakoś tragicznie, ale zawsze czegoś w niej brakuje. Czegoś, co wyróżniałoby nas od innych. Jeżeli chcielibyście zmienić swojego lock screena na takiego nieco bardziej oryginalnego, sprawdźcie co oferuje Sparky Lock Screen.

Sparky Lock Screen to dość świeży gracz na rynku. Nie zwracałem więc uwagi na to, ile osób go pobrało, by zweryfikować jego jakość. Postanowiłem sam przekonać się o tym na własnej skórze, licząc na to, iż uda mi się odkryć kolejną mało popularną „perełkę”. Zapowiadało się bardzo dobrze – to muszę przyznać. W praktyce jednak jakoś mnie specjalnie zauroczyło.

5

Apka jest zbiorem kilkunastu lock screenów, które możemy zastosować w swoim smartfonie. W wersji darmowej znajdują się tylko dwa z nich. Każda z blokad charakteryzuje się czymś innym, tak więc ogólnie naprawdę ciężko jest cokolwiek napisać. Niektóre blokady bardziej skupiają się portalach społecznościowych, inne na połączeniach głosowych, a są też i takie, które przede wszystkim ułatwiają sprawdzanie poczty elektronicznej i wiadomości tekstowych. Ma się rozumieć, każdy lock screen posiada też zupełnie inny wygląd.

Wśród bezpłatnych ekranów dostępnych w Sparky Lock Screen nic ciekawego nie spotkałem. Donut podzielony na części czy też kartka papieru, która daje nam szybki dostęp do nieodebranych połączeń wyglądają – według mnie – sztucznie i nieatrakcyjnie. Nieco lepiej jest w wersji płatnej, gdzie dorwać możemy, między innymi, wirtualny przełącznik pozwalający na odblokowanie ekranu, a także wykonanie telefonu czy napisanie szybkiego SMS-a.

7

Gdybym miał być szczery, a zawsze taki staram się być, powiedziałbym Wam, że Sparky Lock Screen to apka, która nie jest warta zainteresowania. Ale w wersji bezpłatnej. Jej płatny odpowiednik daje dużo więcej możliwości, a dostępne w nim blokady nie wyglądają sztucznie. Jeśli więc potrzebujecie tego typu programu – wydajcie parę złotych i cieszcie się tym, co dostępne jest w pełnej wersji.