Soundwave – chatuj i dziel się muzyką!

0
748

Utwory muzyczne, jakimi wręcz molestują nas stacje radiowe, doprowadzają mnie do szewskiej pasji. Co zatem robię, kiedy chcę poszukać nowych kapel czy też wokalistów trafiających w moje gusta? Od pewnego czasu odwiedzam aplikację mobilną Soundwave. I choć nie do końca spełnia ona moje oczekiwania, jestem przekonany, że niektórzy z Was będą z niej bardzo zadowoleni.

Czym jest Soundwave? To coś w rodzaju portalu społecznościowego, który został stworzony z myślą o osobach lubiących dzielić się muzyką ze swoimi znajomymi. Idea aplikacji jest prosta – kiedy użytkownikowi podoba się jakaś piosenka, wstawia ją na swoją wirtualną tablicę, a następnie widzą to jego znajomi i dzięki temu mogą do swojej playlisty dołączyć kolejny godny uwagi utwór. W teorii jest całkiem nieźle, a jak z praktyką? Niestety, troszkę gorzej.

Chcąc skorzystać z aplikacji, potrzebujemy profilu. Możemy go założyć, korzystając ze standardowego formularza rejestracyjnego albo też podając swoje dane do Facebooka lub Google+. Zakładanie konta trwa chwilę, podobnie jak tworzenie naszej pierwszej wirtualnej grupy, do której możemy zapraszać znajomych, a potem dzielić się utworami.

Jeżeli nasi koledzy oraz koleżanki zdecydują się zaakceptować zaproszenie do stworzonego przez nas klubu, będziemy mogli z nimi chatować oraz udostępniać muzykę. Z czym to się wiąże? Gdybym miał co najmniej kilku znajomych interesujących się dobrym brzmieniem, na pewno byłbym Wam w stanie więcej na ten temat powiedzieć. Niestety, pozostaje mi jedynie zgadywać (bo moi znajomi słuchają czegoś, na co nie poświęciłbym ani sekundy), że grupa dyskusyjna to znakomite rozwiązanie służące do odkrywania nowych dźwięków oraz dyskutowania na temat poszczególnych pozycji muzycznych.

Na dyskutowaniu na chacie nie kończą się możliwości Soundwave. Opisywana aplikacja pozwala nam też śledzić poszczególne profile użytkowników, komentując dodawane przez nich piosenki oraz przekazując je dalej. Na dobry początek, autorzy programu rekomendują nam kilka kont związanych z konkretnymi gatunkami. Zawiodłem się trochę tą opcją, bo poza muzyką klubową, alternatywą oraz POP-em na nic innego nie udało mi się natrafić. A szkoda, bo program ma potencjał i szkoda go marnować.

Na koniec chciałbym wspomnieć o jeszcze jednej naprawdę fajnej opcji dostępnej w Soundwave, a mianowicie o mapie odsłuchań. Pozwala nam ona na sprawdzanie, jakiej muzyki słuchają ludzie w wybranym przez nas na mapie miejscu. Dzięki temu dowiedziałem się, że w Warszawie dominują fani… Donatana i Cleo.