Soundian – uwaga, rozmowa kontrolowana!

0
987

Kiedy chcemy wyrazić swoje emocje, pisząc z kimś wiadomości przy użyciu komunikatora, zazwyczaj decydujemy się na zastosowanie pasującej do danej sytuacji emotikonki. Co jednak zrobić, gdy nagli nas czas, a chcielibyśmy w rozmowie telefonicznej powiedzieć coś więcej, niż tylko kilka standardowych zdań? Odpowiedź jest prosta: zainstalować apkę o nazwie Soundian.

Czym jest Soundian? To bardzo pomysłowy program, w którym znaleźć można setki efektów dźwiękowych przystosowanych do używania w trakcie rozmów telefonicznych. Mówiąc nieco prostszym językiem, opisywana apka umożliwia nam zastosowanie głosowych odpowiedników emotikonek. Dzięki nim możemy nie tylko rozśmieszyć swojego rozmówcę przed właściwą konwersacją, lecz także zaskoczyć go w jej trakcie albo po prostu zrobić mu oryginalny dowcip.

sound

Interfejs programu jest bardzo przejrzysty. Jako że jeszcze nigdy nie miałem do czynienia z podobnym tytułem, miałem obawy co do tego, w jakim czasie nauczę się korzystania z konkretnych opcji. Na szczęście, po raz kolejny diabeł okazał się nie taki straszny, jak go malują.

Kafelkowe menu główne zbudowane z dobrze prezentujących się obrazków ułatwia poruszanie się po programie i znalezienie interesującej nas funkcji. Oczywiście, nie zabrakło też miejsca dla wyszukiwarki, która świetnie spisuje się w sytuacjach, gdy nie mamy zbyt wiele czasu na przeglądanie wszystkich dostępnych kategorii.

Efektów w Soundian jest na tyle dużo, że z pewnością każdy z Was znajdzie tu coś dla siebie. Wśród oferowanych przez program dźwięków znaleźć można, między innymi, te związane z PRL-em, tematyką detektywistyczną oraz… bobasami.

sound1

Dodawanie „telefonicznych emotikonek” nie jest zbytnio wygodne, gdy jesteśmy w trakcie rozmowy. W Soundian mamy jednak do czynienia z tzw. pinezkami, dzięki którym możemy przypisać daną ścieżkę do konkretnego kontaktu zapisanego w naszym smartfonie.

Opisywany program jest przejrzysty, darmowy, a do tego dostępny po polsku. Zbyt piękne, by było prawdziwe? W pewien sposób tak, bowiem z Soundian korzystać mogą póki co jedynie abonenci T-Mobile oraz Heyah. Oczywiście, nie jest to wymóg konieczny do tego, by odbierać dźwięki, a jedynie je wysyłać. Zawsze jakieś pocieszenie, prawda?