SoundHound – nie pytaj o tytuł piosenki, sprawdź go!

1
822

Zdarzyło Wam się kiedyś słyszeć w radiu, w reklamie telewizyjnej czy u znajomego na domówce fajną piosenkę, której tytułu nie znaliście? Dzięki prostej aplikacji o nazwie SoundHound nigdy więcej nie będziecie mieć z tym problemu. A dlaczego, dowiecie się z treści tego wpisu.

 SoundHound jest prostym narzędziem, bez którego żaden fan muzyki nie powinien wyobrażać sobie smartfonu z Androidem. Dzięki opisywanemu programowi możemy w szybki sposób sprawdzić, jak nazywa się piosenka, którą aktualnie słyszymy. Wykorzystywanie apki w praktyce jest proste. Gdy słyszymy gdzieś utwór, którego tytuł chcemy poznać, uruchamiamy program i przykładamy smartfon jak najbliżej źródła dźwięku. Po chwili na ekranie ukazuje nam się informacja o szukanym przez nas wykonaniu.

sound

W zależności od wielu czynników, wyszukiwanie tytułu trwa od kilku do kilkudziesięciu sekund. W przypadku najpopularniejszych w danym czasie utworów zazwyczaj program radzi sobie bardzo szybko. Zdarzają się jednak, niestety, puste wyniki. Szczególnie zdarza się to, gdy szukamy bardzo mało znanych piosenek, między innymi, polskich wykonawców.

Poza opisywanej wyżej funkcją  SoundHound oferuje fanom muzyki także wiele innych ciekawych opcji. Dzięki programowi możemy dowiedzieć się informacji na temat dyskografii konkretnych wokalistów, posłuchać innych utworów wybranego przez nas zespołu, a także śledzić na bieżąco Facebookowe wpisy dodawane przez muzyków.

sound1

Osoby, które kupują muzykę przez internet, z pewnością ucieszy fakt, iż  SoundHound podaje linki do stron,gdzie możemy wybrany przez nas utwór kupić za małe pieniądze. Zwracajcie jednak uwagę, czy aby na pewno rekomendowane przez program witryny są najtańsze na rynku, byście nie mieli później niemiłej niespodzianki.

Jak wygląda program, najlepiej sami zobaczycie na screenach. Uważam, że wizualnie  SoundHoundowi niczego nie brakuje. Wszystko jest przejrzyste i czytelne, czyli takie jak być powinno.


logo-app
SoundHound Music Search
SoundHound Inc.
0   
qrcode-app