Song Pop 2 – muzyczny quiz nie tylko dla imprezowiczów

0
899

Zdecydowanie nie mogę nazwać się miłośnikiem muzyki współczesnej, a tym bardziej takiej, która lansowana jest przez popularne rozgłośnie radiowe. W grze Song Pop 2 znalazłem jednak coś dla siebie i właśnie dlatego jestem przekonany, że będą się przy niej dobrze bawić zarówno fani Presleya, jak i Lady Gagi.

Song Pop 2 dostępne jest w polskiej wersji językowej. To spora zaleta, biorąc pod uwagę, że mowa tu o produkcji, w którą mogą grać zarówno nasi rodacy, jak i ludzie z całego świata. Niestety, bez podawania e-maila lub logowania się poprzez Facebooka nie zagrzejecie zbyt długo miejsca w tej apce. Oczywiście, ma to też swoje zalety, bo dzięki temu można w bardzo szybkim tempie odnaleźć swoich znajomych i bawić się razem z nimi.

song

Opisywana w tym wpisie gra to nic innego jak wirtualny quiz online. Na początku przygody z Song Pop 2 wybieramy kilka swoich ulubionych gatunków muzycznych, a następnie przechodzimy do działania z przygotowanymi dla nas zestawami hitów. Wraz ze zdobywanymi mobilnymi pieniążkami, możemy dokupować kolejne komplety wyzwań i poszerzać swoją wiedzę na temat dźwięków z różnych dziesięcioleci. Na pewno największą frajdę sprawia wygrywania z koleżankami bądź kolegami, ale chętnych za zabawę jest na tyle dużo, że ani przez moment nie powinniście się nudzić.

Pojedynki „jeden na jednego” są uznawane w Song Pop 2 za klasyczne. Każdy, kto chce spróbować czegoś nowego i nieco bardziej innowacyjnego, powinien bez wątpienia zajrzeć do działu z „imprezami”. Co to takiego? Odpowiedniki turniejów, gdzie rywalizujemy ze sporym gronem ludzi o wirtualne nagrody i awanse do lig – brązowej, srebrnej bądź złotej.

pop

W grze liczy się głównie to, jak dobrze znamy nazwy zespołów i piosenek. Bez względu na to z kim i gdzie gramy, musimy wykonywać zadania jak najszybciej, ponieważ to właśnie dzięki temu zdobywamy większą ilość punktów, które później zamieniają się na walutę, umożliwiającą nam kupowanie nowych zestawów i ulepszeń.

Gierka Song Pop 2 jest całkiem niezła, ale pod względem graficznym na pewno mogłaby być znacznie lepiej dopracowana. Nie pasuje mi w niej także, że dosłownie wszystko można kupić za prawdziwe pieniądze. I tak naprawdę jeżeli ktoś wyda dużo kasy, może wygrywać, zupełnie nie znając się na muzyce.