Solo Launcher – płynny, niezawodny i darmowy!

2
1662

Wszelkiego rodzaju launchery mają to do siebie, że bardzo często odmawiają swojemu użytkownikowi posłuszeństwa. Czasem się zacinają, czasem wyłączają w najmniej oczekiwanym momencie, a niekiedy po prostu działają tak „płynnie” jak Windows Vista. Do tej pory jedynym narzędziem personalizacyjnym, z którym nie miałem jakichkolwiek problemów był Solo Launcher, o którym napiszę Wam w tym wpisie nieco więcej.

Solo Launcher zmienia wygląd wewnętrzny Androida, ale to my tak naprawdę decydujemy o większości szczegółów. To właśnie w głównej mierze przekonało mnie do tego programu. Lubię sobie kombinować z różnego rodzaju modyfikacjami, ikonkami czy widżetami, tymczasem tak naprawdę większość launcherów w mniejszym bądź większym stopniu narzuca swój styl. Według mnie, tak być nie powinno.

solo1

Po zainstalowaniu apki otrzymujemy dostęp do narzędzi takich jak Solo Play czy też Next Browser. Wspomnianą przeglądarkę opisywałem niedawno na łamach Androidweba, tak więc nie będę do niej wracał. Skupmy się zatem na tym, co oferuje apka z gadżetami dla naszego Androida.

Sklepik udostępnia nam skórki pasujące do launchera, różnego rodzaju blokady ekranu, a także tapety oraz programy. Motywów do wyboru jest całe mnóstwo. Znajdzie się tutaj zarówno coś dla osób, które lubią kolorowe elementy, jak i dla fanów tajemniczości i mroczności. Nie zabrakło też – rzecz jasna – theme’u zmieniającego z wyglądu starego Androida na KitKata. Niestety, nie jest w programie dostępna wyszukiwarka, przez co wszystkie skórki musimy przegrzebywać ręcznie.

solo

Godną uwagi opcją dostępną w Solo Launcher jest funkcja zmieniająca wielkość ikonek dostępnych na ekranie głównym, a także ta umożliwiająca nam przypisanie konkretnej akcji do wybranego przez nas gestu. Fajnie, że mamy też możliwość wyboru ogólnych barw systemu, co pozwala nam wygląd wewnętrzny dostosować do koloru etui czy samego sprzętu.

Tak, jak wspomniałem na początku, Solo Launcher działa prawidłowo. Nie mogę mieć do niego jakichkolwiek zastrzeżeń. Działa płynnie i nie zdarza się, by odmówił współpracy, a to jest dla mnie najważniejsze. Ciężko jest opisać wszystko, co oferuje. Wydaje mi się jednak, że będziecie zadowoleni z dostępnych w nim opcji. Szczególnie, jeśli lubicie kombinować z wyglądem.