Soldier Run – twardy żołnierz z ciebie czy baba?

0
705

Zainspirowany filmem dokumentalnym o szkoleniu żołnierzy w amerykańskiej armii znalazłem ostatnio w Google Play ciekawego i darmowego runnera, który jest dostępny pod nazwą Soldier Run. Nie mogę obiecać Wam, że spędzicie z dziełem studia ICLOUDZONE GAMES wiele bardzo miłych chwil, ale jestem przekonany, że jeśli lubicie tego typu apki, nie będziecie zawiedzeni i zagrajcie sobie przez co najmniej pięć minut. Pamiętajcie, że jako żołnierze musicie być gotowi na najgorsze. Przygotujcie się zatem na to, że nie wszystko we wspomnianej grze jest pozbawione wad.

Główny bohater Soldier Run – co nikogo z Was nie powinno zdziwić – jest umięśnionym facetem, który w roli żołnierza służy swojemu krajowi. Gościowi ubranemu w strój moro towarzyszymy na swego rodzaju poligonie, gdzie na każdym kroku spotkać można masę przeszkód w postaci beczek, szlabanów i tym podobnych. Cel? Przebyć w wirtualnym świecie jak najdłuższy dystans.

soldier

Jako że mundurowi nie dostają co miesiąc bardzo dużych pensji, kierując wirtualną postacią musimy zwracać uwagę nie tylko na przebiegnięte metry, lecz także stan konta naszego żołnierza. Im więcej pieniążków posiada, tym lepiej. Dzięki złotym monetom możemy kupować różnego rodzaju ulepszenia, pozwalające na jeszcze efektywniejsze wykonywanie powierzonego zadania.

Mimo że wszystkie ruchy w Soldier Run wykonujemy bardzo rosłym mężczyzną, nie należy ignorować żadnej z przeszkadzajek. Musimy się nauczyć, że szlaban jest od tego, by omijać go dołem, a beczki – górą. Nie warto również liczyć na to, że umięśniony i wysportowany osobnik wskoczy na kłodę i sobie po niej przejdzie. Każdy jego kontakt z tego typu przeszkodą kończy się końcem gry, tak więc trzeba bardzo uważać.

soldier1

Autorzy gry przygotowali dla nas fajne stroje, dzięki którym możemy dodać bohaterowi oryginalności. Niestety, ubranie żołnierza w kostium Iron Mana, Zielonej Latarni czy futbolisty kosztuje. I to całkiem sporo, bo od trzech złotych wzwyż.

Bieganie przed siebie i omijanie przeszkód może znudzić, o czym zapewne doskonale wiecie. Właśnie dlatego w Soldier Run postanowiono skorzystać z systemu misji pobocznych, dzięki któremu rozgrywka nie robi się monotonna. Przyznam się, że osobiście wolę nawet skupiać się na tego typu zadaniach, aniżeli biciu rekordów.

Audiowizualnie gra wygląda bardzo dobrze. Nie mam zastrzeżeń ani do jej wyglądu, ani też zastosowanych dźwięków. Szkoda tylko, że w Soldier Run wyświetlają się na każdym kroku reklamy. Gdyby nie to, polecałbym grę każdemu, a tak… nerwusom na pewno nie zafunduję rekomendacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here