Soda Dungeon – pijcie do dna, bracia wojownicy!

0
847

Niektórzy mogą się zdziwić, kiedy dowiedzą się, że w Soda Dungeon nie tylko eksplorujemy pikselowe lochy i zabijamy oponentów, lecz również… dbamy o swój pub oraz serwowane w nim trunki. Co ludziom z Armor Games wyszło z takiej mieszanki? Na pewno coś, co spodoba się graczom starej daty!

Komentarze ludzi w Google Play dają nam jasno do zrozumienia, że Soda Dungeon zostało przyjęte z ogromnym entuzjazmem i bardzo szybko zyskało mnóstwo fanów. Ludzie mają w dzisiejszych czasach możliwość gry w naprawdę ładnie prezentujące się produkcje, ale trzeba przyznać, że to właśnie głównie piksele powodują, że na ich twarzach pojawiają się rumieńce.

taver

Soda Dungeon oferuje bardzo klasyczną rozgrywkę. Staramy się w niej eliminować przeciwników, chodząc po rozmaitych lochach i zbierając mniej lub bardziej potrzebne dodatki. Mimo że apka na pierwszy rzut oka wydaje się wyjątkowo prosta, dostępne w niej opcje prawdopodobnie mile zaskoczą większość z Was. Szczerze powiedziawszy, sam nie spodziewałem się, że znajdę tu tak wiele elementów wyposażenia, między innymi, broni oraz tarcz.

Sama nazwa opisywanej gry może wskazywać na to, że istotną rolę będą odgrywały w niej gazowane napoje. Ba, powiem Wam coś więcej – w Soda Dungeon przyjdzie Wam także zajmować się mobilną tawerną, w której wirtualni bohaterowie będą pili różne „miksturki” i tym samym otrzymają dodatkowe zdolności przydatne w trakcie walki.

Moim zdaniem, jest wiele powodów, dla których ludzie postanowili dać Soda Dungeon maksymalną ocenę składającą się z pięciu gwiazdek. Na pewno dużo zrobiła w tym przypadku klasyczna zabawa i grafika, ale to nie wszystko. Ogromną zaletą opisywanego tytułu jest również to, że nie rządzą nim mikropłatności. Wszystkiego można dorobić się ciężką pracą, co we współczesnych grach jest po prostu rzadkością.

Na koniec chcecie pewnie zapytać, czy Soda Dungeon jest idealnym towarzyszem na dłużej niż parę minut. Śmiało mogę stwierdzić, że tak, bo od kilku dni spędzam z nią nieco wolnego czasu i jeszcze nie dotarłem do samego końca. Do szkoły, do pracy – można zabrać ją niemal wszędzie i w każdym przypadku powinna Wam pomóc zabić nudę.