Sochi 2014 Guide – oficjalna aplikacja ZIO w Soczi

1
783

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w tym roku odbędą się w Rosji, a mówiąc dokładniej w miejscowości Soczi i jej najbliższych okolicach. Dla fanów sportów zimowych z całego świata organizatorzy imprezy przygotowali aplikację mobilną dedykowaną na urządzenia z Androidem, w której można znaleźć wiele przydatnych informacji.

Sochi 2014 Guide, bo taką nazwę otrzymał oficjalnie program, można bez dwóch zdań nazwać kompleksowym przewodnikiem po igrzyskach. Doświadczenie uczy, że nie wszystko, co stworzone pod czujnym okiem organizatorów jest najważniejsze, dlatego dość sceptycznie podchodziłem do samej aplikacji. Muszę jednak przyznać, że spełnia ona swoje zadanie w stu procentach i na pewno na czas igrzysk będzie zainstalowana w moim smartfonie.

zio

Na samym początku mała uwaga – w Sochi 2014 Guide nie znalazło się miejsce dla języka polskiego. Najwidoczniej ktoś doszedł do wniosku, że nasi rodacy za bardzo spotami zimowymi się nie interesują. Jest to spory minus aplikacji. Myślę jednak, że najważniejsze dane w niej zamieszczone można wykorzystać, znając jedynie podstawowe zwroty angielskie czy rosyjskie.

Program udostępnia nam dokładny terminarz wydarzeń, jakie będą miały miejsce w lutym w Rosji. Choć z pewnością będzie przydatny przede wszystkim w trakcie igrzysk, można go z powodzeniem używać również przed nimi. A to dlatego, że są w nim informacje na temat aktualnej pozycji znicza olimpijskiego, wszystkich aren, w których przyjdzie rywalizować zawodnikom, a także dostępna jest opcja zakupu biletów na konkretne wydarzenie. Dla osób, które wybierają się do Soczi przydatne mogą się okazać również informacje turystyczne.

zio1

Sochi 2014 Guide wygląda bardzo dobrze. Interfejs jest przejrzysty, dzięki czemu znalezienie odpowiedniej funkcji zajmuje nam bardzo mało czasu. Cieszę się, że coraz więcej wydarzeń – nie tylko sportowych – posiada tego typu aplikację. Mam jednak nadzieję, że tworząc tego typu narzędzia będzie się trochę częściej myślało o języku polskim.


logo-app
Sochi 2014 Guide
Оргкомитет «Сочи 2014»
0   
qrcode-app