Soccer Runner – przestań tak kopać, łobuziaku!

0
649

Jeżeli w latach młodości zdarzyło Wam się parę razy uciekać przed sąsiadem, który nie lubił Waszego grania w piłkę na osiedlowym deptaku, doskonale zrozumiecie bohatera gierki Soccer Runner. Co prawda, jest to kolejna produkcja, gdzie bieganie i omijanie przeszkód jest najważniejsze, ale bez dwóch znajdziecie w niej coś, co w popularnych tytułach nie jest na porządku dziennym.

Nie znamy imienia głównego bohatera gry Soccer Runner, ale wiemy, że jest on zapalonym miłośnikiem futbolu, który marzy o karierze na miarę Ronaldo czy też legendarnego kapitana Tsubasy. Skąd ta pewność? Bo wspomniany osobnik trenuje całe dnie na swoim osiedlu i choć zapowiada się na naprawdę świetnego gracza, niektórzy za wszelką cenę chcą oduczyć go grania w niedozwolonych miejscach. Tak, tak, dobrze myślicie – naszym zadaniem jest pomóc utalentowanemu chłopakowi w ucieczce przed wściekłym sąsiadem. Zła wiadomość jest jednak taka, że na pewno nam się to nie uda. Jak to w runnerach.

soccerrunner

Rozgrywka oferowana w opisywanej produkcji przypomina nieco tę z Subway Surfers. Oczywiście, zamiast deski występuje tutaj biało-czarna piłka, natomiast młodzież w luźnych spodniach zostaje zastąpiona przez zwinnego, młodego gracza. I choć zbieranie pieniążków i omijanie przeszkód to również tutaj dwie najważniejsze czynności, autorzy Soccer Runner pokusili się o pewną piłkarską nowość.

Każdy bieg z piłką kończy się w grze wizytą na stadionie. Najpierw przychodzi nam przechytrzyć kilku obrońców na murawie, a na końcu oddać strzał na bramkę. Łatwo nie jest, bo do celnego trafienia wymagane jest narysowanie na ekranie trzech różnych gestów. Jeżeli jednak spudłujemy, musimy zacząć zabawę od nowa, tak więc warto starać się szlifować swoje piłkarskie umiejętności.

soccerrunner1

Pieniądze w Soccer Runner są bardzo ważne. To dzięki nim możemy ulepszać power-upy oraz powiększać grono wirtualnych piłkarzy o dodatkowych panów oraz jedną panią. Warto na swoim koncie mieć także złote puchary pozwalające nam na aktywowanie dodatkowej szansy w przypadku zaliczenia wpadki.

Nie mogę przyczepić się ani do grafiki zastosowanej w Soccer Runner, ani do muzyki. Dobrze spisuje się w produkcji również sterowanie. Niestety, wydaje mi się, że mało kto zdecyduje się na pobranie gierki, która ma w Google Play naprawdę sporą konkurencję!