Soccer Pong – piłkę kopać chcesz, na trawę spiesz… [VIDEO]

0
687

Polskie, a dokładniej mówiąc bydgoskie, studio OriginSoftware przerobiło klasycznego, ponadczasowego Ponga na wersję piłkarską. Czy może to być sposób na hit? Okazuje się, że tak, bo produkcja o nazwie Soccer Pong już teraz może pochwalić się sporą ilością wiernych i zadowolonych fanów.

Być może nie wszyscy z Was mieli okazję grać w tę pierwszą z pierwszych wersji gry Pong, ale na pewno każdy z Was miał kiedykolwiek do czynienia z taką rozgrywką, jak w Soccer Pong. Zasady są proste: każdy z graczy otrzymuje po jednym prostokąciku do uderzania piłek, a celem jest uzyskanie wyniku dziesięciu skutecznych strzałów na bramkę przeciwnika.

W przypadku Soccer Pong nie mamy dwóch słupków i poprzeczki, które mogłyby od czasu do czasu uratować nas przed łatwo straconym golem. Jedyną możliwością uniknięcia bramki jest tylko i wyłącznie wybicie przez nas piłki. A oto wcale tak łatwo nie jest, bo – owszem – do wprawienia futbolówki w ruch wystarcza jedynie jej dotknięcie, ale żeby strzał zagroził rywalowi, musimy przede wszystkim myśleć o nieco bardziej wyszukanych działaniach. Przykład? Podkręcenia, zmyłki i tak dalej, i tak dalej.

Polska gra oferuje cztery tryby zabawy. Dwa z nich pozwalają nam na rozgrywkę offline, a pozostałe umożliwiają sprawdzenie się w pojedynkach internetowych – albo z losowo wybranym przeciwnikiem, albo z naszym znajomym. Trzeba pochwalić twórców Soccer Pong głównie za fakt stworzenia rozgrywki Multiplayer na jednym urządzeniu, dzięki której możemy grać z kimkolwiek chcemy i to bez względu na to czy posiada ta osoba dzieło OriginSoftware, czy też nie.

Zwycięstwa w Soccer Pong premiowane są złotymi monetami. Wirtualna waluta – jak to zwykle ona – ma na celu zmotywowanie nas do gry, gdyż daje szansę na zdobycie nowych narzędzi do uderzenia piłki. Ciężko – co prawda – zebrać na porządny „sprzęcior”, ale mikropłatności znacząco to ułatwiają. Jeżeli natomiast nie chcemy wydawać prawdziwej kasy, zawsze skorzystać możemy z opcji odpłatnego obejrzenia reklamy video.

Audiowizualnie Soccer Pong zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Kreskówkowy wygląd produkcji to bez wątpienia jej jedna z największych zalet. A co z minusami? Tych za wiele nie ma, ale na pewno przydałoby się więcej dodatków, między innymi, nowych stadionów, piłek i tym podobnych.