Soccer Moves – podanie, drybling i gol! [VIDEO]

0
743

Naoglądałem się w ciągu ostatnich dwóch dni rozgrywek piłkarskiej Ligi Mistrzów i pozazdrościłem umiejętności występującym w nich zawodnikom. Zdaję sobie sprawę, że w  realnym świecie nie byłbym w stanie pokonać w dryblingu Cristiano Ronaldo czy Leo Messiego. Na szczęście są jeszcze na tym świecie gry mobilne, takie jak Soccer Moves, gdzie najbardziej liczą się tylko i wyłącznie wirtualne zdolności.

Soccer Moves to gra piłkarska inna od pozostałych produkcji tego typu. Wprawdzie w niej także najważniejsze jest pokonywanie bramkarza rywali, ale sposób w jaki przychodzi nam osiągać cel jest zupełnie inny, niż w przypadku chociażby popularnej FIFY. Pokuszę się o stwierdzenie, że w przypadku dzieła studia Fuzzy Logic liczy się przede wszystkim odpowiednia taktyka, a nie jedynie bezsensowne naciskanie kilku klawiszy.

Do przejścia mamy w Soccer Moves kilkadziesiąt poziomów usytuowanych w różnych wirtualnych lokacjach. Na samym początku swoje umiejętności udowadniamy w zwykłym parku miejskim. Wraz z naszym postępem mamy okazję rywalizować na innych obiektach, między innymi, osiedlowym boisku oraz stadionie przypominającym wyglądem Camp Nou czy Santiago Bernabeu.

Co właściwie na każdym levelu musimy robić? Chodzi głównie o to, by w taki sposób zaplanować akcję głównych bohaterów (albo jednego bohatera – w zależności od planszy), aby udało im się znaleźć skuteczną drogę do siatki bramki drużyny przeciwnej. Sprawę komplikują przede wszystkim rozstawieni w sprytny sposób obrońcy oraz – rzecz jasna – bramkarze, którzy nie stoją jak słupy, lecz ciągle się poruszają. Na szczęście, tylko na wyznaczonym obszarze.

Podczas piłkarskiej przygody w Soccer Moves zbieramy specjalną wirtualną walutę, która może nam posłużyć do kupowania przeróżnych dodatków. Te ułatwiają nam wykonywanie zadań, a także zmieniają wygląd sterowanych przez nas postaci na – między innymi – wampiry lub zombie.

Jeśli chodzi o grafikę, ciężko się doczepić do czegokolwiek. Ludziki biegające w apce, a także środowisko, które ich otacza, nie należą do bardzo realistycznych, ale przesadnie zniekształconymi (w negatywnym tego słowa znaczeniu) na pewno również nie są.

Na koniec warto wspomnieć o występujących w Soccer Moves mikropłatnościach. Dzięki nim możemy, między innymi, za niecałe sześć złotych odblokować specjalny tryb kariery.