Smash Cops Heat – W-11 do 00, zgłaszam się!

0
746

Myślę, że wszyscy z Was, którzy urodzili się mężczyznami, marzyli kiedyś o tym, by zarabiać na życie w roli policjantów (bez skojarzeń ze striptizerami). Jeżeli nie pracujecie w służbach mundurowych, a bardzo chcielibyście sprawdzić się w tej roli – zachęcam Was do pobrania samochodówki o nazwie Smash Cops Heat, w której niszczymy, niszczymy i jeszcze raz… łapiemy przestępców.

W grze Smash Cops Heat mamy okazję kierować policyjnym samochodem. Kręcąc się po ulicach nieznanego z nazwy miasta, naszym zadaniem jest niszczyć pojazdy złodziejaszków i innych przeciwników obowiązującego prawa. Oczywiście, nie zawsze. Misje w grze są różne. Czasem po prostu musimy dotrzeć do miejsca policyjnej akcji, by wspomóc zawodowych partnerów w potrzebie, co – wbrew pozorom – i tak nie jest łatwe.cops

Podczas realizowania powierzonych nam celów musimy baczną uwagę zwracać przede wszystkim na czas. Im szybciej uda nam się ukończyć misję, tym – rzecz jasna – lepiej dla nas. Oczywiście, przy wystawianiu oceny końcowej pod uwagę brane są także zadane przez nas zniszczenia. Maksymalnie zdobyć można 5 gwiazdek. W pierwszych levelach nie sprawia to większych problemów, później jest z tym dużo gorzej.

Ludzie z Hutch Games przygotowali dla nas kilkanaście typów pojazdów policyjnych. Niektóre z nich możemy odblokować, zdobywając odpowiednią ilość gwiazdek. Czasem jednak nie pozostaje nam nic innego, jak po prostu sięgnąć do prawdziwego portfela i wybulić kilka złotych na jakąś wypasioną terenówkę czy samochód przypominający bolid Formuły 1.

Sterowanie w grze Smash Cops Heat jest dosyć oryginalne. Samochodem kierujemy tutaj, trzymając palec na ekranie i wykonując nim gesty w prawą bądź lewą stronę. Nie zabrakło też przycisków akcji, które służą nam, między innymi, do przyspieszenia w celu wykonania jakiejś poważnej kraksy.

Akcję mamy okazję obserwować z górnej kamery. Kiedy po raz pierwszy miałem okazję zagrać w Smash Cops Heat przyszło mi na myśl skojarzenie z PC-owym GTA II. Wydaje mi się, że takie rozwiązanie sprawdza się w tym przypadku doskonale. Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić tej produkcji w pełnym trójwymiarze.