Słówka – zobaczymy, kto uważał na lekcjach polskiego

0
685

Każdy dzień tygodnia, każda godzina i minuta jest dobra na to, by wzbogacić swój zasób słownictwa. Polskiego i angielskiego. Jeżeli chcecie pobrać na swój telefon nieinternetową produkcję „made in Poland”, doskonałą propozycją będzie w Waszą przypadku apka Słówka.

Dzieło stworzone przez ludzi z Infor It oferuje nam dwa rodzaje zabawy, ale każdy przeznaczony jest tylko dla tych, którzy lubią bawić się w pojedynkę. Nie ma tutaj multiplayera, nie zdobywamy żadnych społecznych osiągnięć ani nic podobnego. Jedynym wieloosobowym elementem jest połączenie z Facebookiem, ale nikt przecież nie każe nam z niego korzystać.

slowka1

Słówka staramy się stworzyć jak najwięcej słów z rozsypanki literek znajdujących się na mobilnych tabliczkach. Przed rozpoczęciem zabawy wybieramy, jak duża ma być plansza, a nawet mamy wpływ na długość rozgrywki. Najmniejszy z przewidzianych leveli ma wymiary 3×3, ale znajdą też tu coś dla siebie prawdziwi słownikowi maniacy.

W trybie „Trening” nie mamy żadnych ograniczeń czasowych, a więc możemy szukać słówek tak długo, jak tylko mamy na to ochotę. Co ciekawe, na dole ekranu znajduje się spis dostępnych wyrazów. Po co? Ano po to, byśmy mogli nauczyć się kombinowania i wyszukiwania na różne sposoby.

Musicie wiedzieć jedno, że układanie tabliczek nie jest w tym przypadku mało skomplikowane. Gdybym był matematykiem, prawdopodobnie sprawnie doszedłbym do tego, ile jest możliwych kombinacji. Niestety, talentu do nauk ścisłych nigdy nie przejawiałem, dlatego musi wystarczyć Wam wiadomość, że w Słówka… po prostu jest co robić i nie wiąże się to absolutnie z monotonnością. slowka

Oczywiście, nie mogło zabraknąć w opisywanym tytule nutki rywalizacji. W standardowej zabawie zdobywamy punkty za każde prawidłowe wykonanie zadania. Im więcej „oczek”, tym wyższe miejsce w rankingu. Niestety, nie zdecydowano się na żadną tabelę zsynchronizowaną z Google Play Games. Pozostaje nam wspomniany Facebook albo tradycyjna potyczka w gronie rodzinnym.

Słówka jest całkowicie darmową produkcją. Nie ma w niej nawet najmniejszej mikropłatności. Super sprawa, prawda?