Fabuła Slime Pizza jest lekko pokręcona. Co wspólnego ma pizza ze statkiem kosmicznym? Nie do końca wiadomo 🙂 Jedno jest natomiast pewne – Slime Pizza to gra, w której należy wykazać się sprytem i szybką reakcją na pojawiające się przeszkody.

Akcja gry toczy się w czymś, co przypomina statek kosmiczny. W poszczególnych pomieszczeniach dziwnego wynalazku, porozrzuca zostały kawałki tytułowej pizzy. Naszym zadaniem jest cykliczne ich zbieranie i pokonywanie dalszych platform.

Zabawa teoretycznie nie jest podzielona na levele, lecz w praktyce, pomiędzy kolejnymi częściami planszy, występują checkpointy, stanowiące miejsce zapisu i ponownego startu. Możliwość wczytania gry od danego momentu stanowi jeden z bajerów, jaki oferuje pełna wersja aplikacji. Chcąc korzystać z przywileju za darmo, należy liczyć się z opłatami w postaci kilku kawałków pizzy 🙂

Wśród przeszkadzajek pojawiających się w ramach statkowej przygody, można wyróżnić: spadające krople, parzące dymy, czy lasery, a także postaci ochraniające wnętrze wehikułu. Jedno bliskie spotkanie wystarczy, by musieć zaczynać zabawę od nowa (jeżeli posiadamy zapis – od momentu ostatniego checkpointu).

Nieprzyjemnym elementem gry, który potrafi wyprowadzić z równowagi, są wideo reklamy, potrafiące się uruchamiać od tak. Można się ich jednak pozbyć, inwestując w ikonkę ,,NO ADS”.

Czy gra jest warta pobrania? Zdecydowanie tak! 🙂 Warto jednak nadmienić, iż wizualnie nie spodoba się wszystkim. Docenią ją szczególnie ci, którzy przepadają za apkami w stylu retro 🙂