Slideshow Maker – zrobić film ze zdjęć? Bułka z masłem!

0
762

Odkryłem niedawno ciekawy program mobilny, który z całą pewnością powinniście sprawdzić. Nazywa się on Slideshow Maker i choć na początku może wydawać się czymś nieszczególnie interesującym, tworzenie prezentacji za jego pomocą jest naprawdę szybkie, łatwe i przyjemne. I co najważniejsze – absolutnie bezpłatne!

Pierwsza rzecz, o jakiej warto wspomnieć we wpisie, to fakt, że Slideshow Maker nie wymaga od nas zakładania konta ani wypełniania jakichkolwiek formularzy z miejscami na adres e-mail, imię i tak dalej, i tak dalej. W programie do obróbki zdjęć czy też tworzenia materiałów video jest to raczej rzadko spotykane zjawisko, dlatego warto to odnotować.

Obsługa programu jest bardzo prosta i w zasadzie nie wymaga od nas znajomości żadnych zaawansowanych terminów. Do pełni szczęścia potrzeba tu głównie podstaw języka angielskiego oraz mnóstwa zdjęć w galerii smartfona. W sprawie tych ostatnich można sobie jednak i tak jakoś poradzić, ale o tym napiszę więcej za chwilę.

Pierwszym etapem tworzenia prezentacji czy też pokazu zdjęć jest wybranie interesujących nas fotografii (nie mamy w tej kwestii żadnych ograniczeń!). Na pewno będziecie zachwyceni tym, że poza obrazkami z pamięci telefonu możemy też skorzystać z wyszukiwarki grafiki Google oraz serwisu społecznościowego Facebook. Oczywiście, aby korzystać z tej ostatniej opcji, potrzebujemy konta na „Fejsie”, ale pewnie nie jest to dla Was żadna niespodzianka.

Kiedy już wybierzemy zdjęcia do materiału filmowego w Slideshow Maker, możemy kombinować z przejściami, oprawą dźwiękową i różnymi efektami wizualnymi. O ile sposobów pojawiania się nowych fotek nie ma zbyt wiele i raczej nie da się z tym nic zrobić, to już z muzyką poradzić sobie można. Poza kilkunastoma domyślnymi soundtrackami istnieje opcja dodawania własnych piosenek. Jak dla mnie jest to naprawdę świetna wiadomość.

Z racji tego, że zbliżają się święta Bożego Narodzenia, na pewno spodoba Wam się efekt dodający do filmu płatki śniegu. Jeżeli jeszcze nie wpadliście na pomysł, co moglibyście kupić swoim najbliższym, na przykład dziadkom, pomyślcie, czy nie byłoby miło, gdyby otrzymali oni od Was na płycie fajną prezentację ze zdjęciami i kolędami lecącymi w tle.

Wszystkie stworzone przez nas w Slideshow Maker materiały możemy zapisać albo bezpośrednio udostępnić za pomocą e-maila, serwisów społecznościowych i innych środków komunikacji. Nie są na nas nałożone jakiekolwiek limity, a to ogromna zaleta.