Sleep Cycle to inteligentny budzik, który doskonale sprawdzi się w rękach śpiochów mających duże problemy z porannym wstawaniem.

Darmowa wersja aplikacji obejmuje wiele przydatnych funkcji. Najważniejszą z nich jest budzenie o określonej przez użytkownika, porze. Zastosowana w apce drzemka obejmuje w sumie 30 minut. Planując godzinę pobudki, nie trzeba martwić się o zostawienie czasu na lenistwo. Aplikacja we własnym zakresie ustali moment, w którym rozpocznie podrywanie nas do życia.

Analiza snu to druga pod względem ważności, funkcja Sleep Cycle. Wystarczy ustawić w aplikacji moment pójścia spać, zezwolić na dostęp do mikrofonu i … zasnąć. Przez całą noc, program monitoruje pracę naszego organizmu w oparciu o wybrane wskaźniki. Poza ,,podsłuchiwaniem”, inteligentny budzik może opracować raport o cyklu snu na podstawie akcelerometru. By z niego skorzystać, należy w ustawieniach zmienić preferencje.

Wersja premium

,,Trends” to trzecia ,,duża” zakładka aplikacji. Znajdziemy w niej wykresy, na podstawie których przeanalizujemy cykl snu z zebranych z ostatnich dni, danych. Niestety, dostęp do tej funkcji zarezerwowany jest dla użytkowników premium.

Wśród innych opcji wersji pro, znajdziemy: kopię zapasową w chmurze, dodatkowe dźwięki, notatki dotyczące snu, ikonki do zaznaczania jakości snu, dane pogodowe, rejestrator pracy serca, itp.

Po kilkudniowych testach stwierdzam, że darmowa wersja jest zupełnie wystarczająca. Jeżeli jednak macie spore problemy ze snem, rozważnie zakup pełnej wersji. Z pewnością znajdziecie wówczas sposób na wyjście z problematycznej, sennej sytuacji 🙂