Skype – mobilne pogawędki za darmo

2
766

Każdy, kto lubi utrzymywać kontakt ze swoimi bliskimi, na pewno często korzysta z telefonu. Po co jednak płacić wysokie rachunki za rozmowy, skoro można dzwonić, nawet za granicę, całkowicie za darmo? Wystarczy tylko mieć zainstalowaną mobilną wersję Skype’a – popularnego komunikatora internetowego.

Skype pozwala wszystkim swoim użytkownikom utrzymywać kontakt całkowicie za darmo. Komunikator ten zna pewnie każdy z Was. To dzięki niemu możecie rozmawiać z rodzinką za granicą, a także poznawać ludzi z całego świata. Jeszcze do niedawna niemal każdy internauta miał konto na tym komunikatorze. W ostatnim czasie nie jest on już tak popularny, jednak wciąż ma miliony użytkowników na całym świecie.

Mobilny Skype nie różni się wiele od swojej desktopowej wersji. Po zalogowaniu się na swoje konto pojawia nam się ekran startowy. To właśnie on jest swego rodzaju centrum dowodzenia. Możemy w nim nie tylko sprawdzić kto jest obecnie online, lecz także zadzwonić, wysłać wiadomość tekstową czy też wykonać telefon na numer stacjonarny bądź komórkowy.

Skype to nie tylko rozmowy głosowe, lecz także konwersacje video. Według mnie, jest to największa zaleta tego programu. Dzięki niej możemy, będąc na drugim końcu świata, pokazać najbliższej nam osobie, co właśnie robimy, zademonstrować bardzo znane miejsce czy po prostu chwilę pogawędzić, jakbyśmy byli tuż obok.

Obsługa aplikacji nie sprawia większych problemów. Niestety, jakość rozmów – szczególnie w porach wieczornych – nie jest najlepsza. Minusem jest także ogromna ilość wyświetlających się reklam, które potrafią doprowadzić człowieka do szewskiej pasji.

Wygląd aplikacji Skype stoi, według mnie, na wysokim poziomie. Wszystkie elementy interfejsu są przejrzyste i dobrze się prezentują. Bardzo przypadły mi do gustu również dźwięki zastosowane w programie.

Podsumowując, czy warto pobrać Skype na swojego smartfona? Jeśli często jesteście w zasięgu internetu, a lubicie rozmawiać z rodzinką bądź znajomymi, wykorzystując kamerkę internetową – uważam, że tak. Musicie tylko uodpornić się na nachalne rekalmy. 

Google Play: Pobierz Skype za darmo