Skitch – zaznaczam, notuję i ludzi… SPAMuję

0
811

Skitch nie jest nowym tytułem. To aplikacja, którą pobrało na smartfony kilkanaście milionów ludzi. Mimo to, warto przekazać Wam, że istnieje taki program, byście mogli całkowicie zrezygnować z klasycznej kartki papieru, nawet w sytuacjach, gdy wydaje Wam się to absolutnie niemożliwe.

Korzystam z aplikacji Skitch od paru ładnych dni i zdecydowanie mogę powiedzieć, że zmieniła moje życie na lepsze. Brzmi to może dość zabawnie, ale nie boję się korzystać z takich określeń w stosunku do opisywanego programu. Dlaczego? Bo – według mnie – jest on najlepszym narzędziem do sporządzania szybkich notatek, jaki tylko znaleźć można w Google Play.

Pozwólcie, że nie będę zanudzał Was długimi opisami pod tytułem „lanie wody wielkim wiadrem”, a zamiast tego zajmę się konkretami. Skitch przede wszystkim przekonało mnie do siebie dzięki narzędziu do edytowania zdjęć. Oczywiście, nie mam tu na myśli dodawania jakichś wymyślnych filtrów, lecz chodzi o korzystanie z napisów, rysowanie strzałek, kształtów i tak dalej.

Mówiąc najprościej jak się da, Skitch przydaje się w sytuacjach, gdy chcemy komuś coś wytłumaczyć, pokazać albo też po prostu zrobić oryginalną fotkę swojemu zwierzakowi, a następnie udostępnić ją znajomym na Facebooku czy też innym portalu społecznościowym. Szczerze powiedziawszy, nie sądziłem, że tak stosunkowo prosty program może tak wiele ułatwić.

Opisywane narzędzie świetnie współpracuje z plikami PDF oraz Google Maps. Pozwala nam to na przygotowywanie czytelnych i przydatnych grafik dla kolegów ze studiów bądź też umożliwia pokazanie, gdzie dokładnie znajduje sięmiejsce, w którym umówiliśmy się na spotkanie z grupą znajomych.

Nie musimy w Skitch pracować tylko z fotkami, które mamy już zapisane w pamięci smartfona. Autorzy programu udostępnili także opcję „cykania” zdjęć prosto z poziomu interfejsu głównego. Korzystałem z wersji na system iOS i zdecydowanie mogę powiedzieć, że w tej kwestii spisuje się on lepiej niż na Androidzie (nie bijcie mnie za to, proszę!), gdyż posiada aparat tak jakby bezpośrednio wbudowany, a nie zupełnie autonomiczny.

Według mnie, sporą zaletą Skitch jest fakt, iż pozwala tworzyć zupełnie puste notatki, czyli takie, które nie bazują na zdjęciach, dokumentach i tym podobnych. Fajne jest również to, że apka znakomicie współgra z wieloma „społecznościówkami”, dzięki czemu mogę SPAMować swoich znajomych kiedy tylko mi się to żywnie podoba!