Bukmacher
Bukmacherhttps://androidweb.pl
Jaki bukmacher internetowy jest w Polsce najlepszy? Który ma najlepszą ofertę bonusową i posiada najbardziej dopracowaną aplikację mobilną do obstawiania meczów? Na te wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć w serwisie.

Zakładając swoje konto w obrębie serwisu internetowego dowolnego polskiego bukmachera (działającego legalnie, oczywiście) jesteśmy proszeni o załączenie skanu naszego dowodu osobistego i choć można to ominąć na samym początku, jego przesłanie jest nieuniknione w dalszej perspektywie grania u danego operatora. Dlaczego bukmacher wymaga podania czegoś tak wrażliwego i dla nas ważnego? Czy ma do tego prawo? Co możemy zakryć, przesyłając mu skan naszego dowodu tożsamości? To kwestie, które poruszymy w tym artykule.

skad dowodu osobistego u bukmachera
Dlaczego wymagany jest skan dowodu u bukmacherów?

Dlaczego bukmacher wymaga skanu dowodu osobistego?

Wymóg przesłania skanu dowodu osobistego bukmacherowi celem dokonania pełnej weryfikacji konta w obrębie jego serwisu internetowego nie jest czymś nowym i istnieje od kilku lat. Pojawił się po znowelizowaniu Ustawy Hazardowej w 2017 roku i dotyczy wszystkich bukmacherów internetowych, którzy posiadają licencję Ministerstwa Finansów (a zatem prowadzą swoją działalność legalnie i w zgodzie z literą polskiego prawa). Choć dla niektórych sam koncept przesyłania swojego dowodu tożsamości jest bzdurą i czymś, co niepotrzebnie naraża ich na możliwość wykradzenia ich danych osobowych, ma swoje podstawy – nie tylko związane z tym, aby spełnić wymagania rządu.

Na podstawie dowodu osobistego bukmacher jest w stanie zweryfikować naszą tożsamość i potwierdzić, że konto w jego serwisie rzeczywiście należy do nas. Ma to ogromne znaczenie, gdyż pozwala wyłapać wszystkie osoby niepełnoletnie, które mogłyby próbować swoich sił w graniu na prawdziwe pieniądze (a to, jak doskonale wiemy, jest nielegalne) oraz przede wszystkim oszustów, którzy podszywaliby się pod nasze dane i grali „na nasz rachunek”. Dodatkowo dla bukmachera stanowi on podstawę do tego, by użytkownicy nie wykorzystywali kilkukrotnie bonusu powitalnego, jaki oferuje (dopiero przesłanie skanu dowodu odblokowuje możliwość jego pozyskania).

Darmowe 100 PLN bez ryzyka w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Choć konieczność podesłania skanu dowodu osobistego da się odwlec w czasie (wyjaśniamy to w ostatniej części poradnika, wyjaśniającej koncept kont tymczasowych), jest ona czymś nieuniknionym – nie ma też sensu oczekiwać na to, aż bukmacherzy przestaną go wymagać. Wszystko jest bowiem regulowane nie tylko przez ich własny wewnętrzny regulamin, ale i – jak wspomnieliśmy – przez polskie prawo. To z kolei nie ma w zwyczaju zbyt często się zmieniać.

Uwaga! Podawane przez nas bukmacherom dane, w tym skan naszego dowodu, są bezpieczne – pod warunkiem, że powierzymy je legalnemu operatorowi. Pamiętajmy, by to zweryfikować zanim prześlemy cokolwiek.

Czy bukmacherowi potrzebne są wszystkie nasze dane?

Istnieje przekonanie, że jeśli coś trafi kiedyś do Internetu, pozostanie w nim już na zawsze – właśnie tego obawiają się sceptycy, którzy nie podchodzą przychylnie do konceptu weryfikacji konta za pośrednictwem skanu dowodu osobistego. Tak naprawdę jednak nie wszystkie dane z dowodu są potrzebne bukmacherowi, a zakrywając te, które nie są można zminimalizować ryzyko utraty danych. Możemy zakryć praktycznie wszystkie pola, oprócz:

  • imienia i nazwiska;
  • adresu zamieszkania (jeśli korzystamy ze starego dowodu);
  • numeru PESEL;
  • numeru dokumentu;
  • daty urodzenia.

Możemy więc zakryć nasze zdjęcie, ale tez wzór podpisu czy jakiekolwiek inne dane znajdujące się w tylnej części dokumentu. Tym samym możemy mieć pewność, że nie zostanie on w żaden sposób wykorzystany przez osoby trzecie (choć, oczywiście, legalni bukmacherzy są zobowiązani do dbania o to, aby nigdy do nich nie trafił).

betfan bez depozytu
Polski bukmacher Betfan – Kod promocyjny na bonus

Jak działa konto tymczasowe i dlaczego warto je założyć?

Kilku polskich bukmacherów daje nam możliwość rejestracji tak zwanego „konta tymczasowego”, a zatem takiego, które nie zostało w pełni zweryfikowane, a które umożliwia nam sięganie po ofertę buka w sposób nieco ograniczony, ale umożliwiający komfortową grę. Taką opcję po raz pierwszy wprowadził Totalbet, by później dołączyła do niego Fortuna, a jeszcze później STS, LVBet i Betfan. Przy tworzeniu konta tymczasowego nie jest wymagane dostarczanie skanu dowodu osobistego – jego wymóg zostaje przełożony w czasie aż do momentu pełnej weryfikacji konta.

Oczywiście konto tymczasowe narzuca na nas pewne limity, których nie jesteśmy w stanie przekraczać. Choć większość z nich zależy od konkretnego operatora bukmacherskiego, zazwyczaj dotyczą one:

  • możliwości wypłaty środków – korzystając z konta tymczasowego nie jesteśmy w stanie wypłacać wygranych na nasze konto bankowe – nie oznacza to jednak, że one przepadają; po prostu będą one przebywały na naszym koncie do momentu pełnej weryfikacji;
  • możliwości obrotu – choć bukmacherzy nie narzucają limitu na doładowania salda w obrębie konta tymczasowego, limitują obrót, jakiego może dokonać każdy właściciel – im więcej więc gramy, tym szybciej będziemy musieli zweryfikować nasze konto;
  • możliwości sięgania po ofertę – z konta tymczasowego można korzystać wyłącznie przez jakiś czas – najczęściej przez miesiąc. Po tym czasie zostaje zablokowane do momentu, kiedy dokonamy pełnej weryfikacji.

Posiadając konto tymczasowe zazwyczaj możemy sięgać po pełną ofertę bukmachera.

0 / 5. Ocen: 0

- Polskie gry karciane w Betgames STS -

spot_img

Skan dowodu osobistego – czemu bukmacherzy wymagają go przy rejestracji?

spot_img