SimCity BuildIt – zbuduj dla Simów idealne miasto

0
1547

Od kilku miesięcy systematycznie testuję grę SimCity BuildIt. Zabawa w budowanie miasta dla Simów okazała się tak wciągająca, że nawet nie zauważyłam, że w całym teście zapomniałam o napisaniu recenzji 🙂 Z drugiej strony może to i lepiej – obecnie dostaniecie ocenę długoterminowej ,,współpracy” z apką.

Zacznę od mikropłatności, bo tego obawiałam się najbardziej. Jak się okazało, w czasie kilku miesięcy nie pomyślałam nawet przez chwilę o tym, żeby wykupić paczkę ,,zielonych”. Co prawda zdarzały się sytuacje, że wirtualnych pieniędzy brakowało, ale otwarcie giełdy (po osiągnięciu pewnego poziomu) rozwiązało problem.

W zabawie naszym celem jest budowanie i unowocześnianie miasta. Musimy w taki sposób zaopatrywać społeczność, by nie brakowało nie tylko prądu, wody, czy wysypiska, ale kultury, edukacji, czy ogólnie rozumianej rozrywki.

Twórcy produkcji zadbali o możliwość łączenia się z innymi graczami, a dokładniej – odwiedzania ich miast i wymiany towarami. W ostatniej aktualizacji zadbano również o prezenty, które dostajemy po wizycie u innego burmistrza.

Odblokowywanie kolejnych elementów planszy wymaga zebrania konkretnej ilości fantów. Te możemy kupić na giełdzie, bądź odkupić od innych, dając tym samym napęd gospodarce. Budowanie specjalistycznych budowli na plaży, w górach, czy na wodzie umożliwia zbieranie specjalnych pieniędzy od mieszkańców. Dzięki złotej kasie możemy realizować projekty specjalne, jak na przykład konstrukcje, które produkują żetony przyspieszające produkcję co 24h.

O grze mogłabym pisać bez końca. To fantastyczna zabawa dla kogoś, kto lubi zajrzeć do gry, posiedzieć i wyjść, albo spędzić w niej kilkadziesiąt minut, by następnie przez tydzień nie zaglądać 🙂 Polecam!