Siege Hero – niby rycerze, a tak jak wściekłe ptaki

1
676

Być może grając w jedną z części Angry Birdsów zastanawialiście się nad tym, jak wyglądałaby rozgrywka, gdybyśmy mieli okazję obserwować ją z perspektywy skrzydlatych stworzeń atakujących zielone świnki. Tak się składa, że można czegoś takiego doświadczyć. Niestety, nie w produkcji studia Rovio, a aplikacji od Miniclipa zatytułowanej Siege Hero.

Siege Hero stajemy w walce przeciwko rycerzom stojącym na różnego rodzaju konstrukcjach. Gdybym chciał najprościej wytłumaczyć, na czym polega rozgrywka w apce od Minicplipa porównałbym ją do Angry Birdsów i na tym wpis by się zakończył. Nie wydaje mi się jednak, by było to w stu procentach wystarczające. A to dlatego, że – mimo wszystko – każda produkcja jest przecież na swój sposób inna, posiada inne wady, zalety i system sterowania, o oprawie graficznej nie wspominając.

sieg

Do zniszczenia mamy w Siege Hero blisko 200 drewnianych, szklanych, a także metalowych budowli, na których wartę pełnią wspomniani już przeze mnie rycerze. Nasz cel? Całkiem prosty na papierze. Musimy w taki sposób wycelować kamieniami, bombami, a także ogniem, by stojąca naprzeciwko nas wieżyczka zrównała się z ziemią.

Naszą broń przeciwko nieprzyjaciołom odpalamy, dotykając w odpowiednim miejscu ekranu. Odpowiednim, to znaczy takim, w które chcemy trafić. Wydaje mi się, ze najlepiej jest trafiać w nietrwałe elementy. Każdy ma jednak swoją taktykę, nie zamierzam w tej kwestii nikomu nic narzucać.

sieg1

Mimo że Siege Hero można w pewnym stopniu nazwać podróbką, gra się w nią całkiem przyjemnie. Problemem jest – niestety – fakt, iż nie wszystkie dostępne w apce levele są bezpłatne. Poza tym ciężko się do czegokolwiek przyczepić. Wizualnie wszystko jest w porządku, na dźwięki tez narzekać nie można.

Czy warto pobrać Siege Hero na swojego smartfona? Zdecydowanie tak i bez względu na to, czy zamierza się dokupować kolejne poziomy czy też nie.


logo-app
Siege Hero
Miniclip.com
0   
qrcode-app