SideControl – szybki i bezproblemowy dostęp do aplikacji

0
716

Każdego dnia, z naprawdę bardzo nielicznymi wyjątkami, mój smartfon dostaje ode mnie niezły wycisk. Korzystam z kilku aplikacji jednocześnie. Piszę z kimś, przeglądam internet, portale społecznościowe no i w między czasie coś testuję. Jak w tym wszystkim udaje mi się połapać? Tajemnica tkwi w prostej, aczkolwiek bardzo przydatnej aplikacji, o nazwie SideControl.

Czym jest SideControl? To narzędzie aktywujące w naszym smartfonie specjalne panele, które dają nam łatwy dostęp do używanych przez nas gier i programów. W zależności od naszych preferencji, możemy zdecydować się na rozmieszczenie zakładek ze skrótami po prawej bądź lewej stronie, a także na górze bądź na dole ekranu. To jednak jeszcze nie wszystko. Za chwilę dowiecie się, co takiego potrafi jeszcze apka.

slide

Mimo że w moim Samsungu mogę korzystać ze skrótowca do otwartych programów, na co dzień cały czas stosuję SideControl. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na możliwości personalizacyjne aplikacji, które pozwalają mi na dostosowanie narzędzia do własnych potrzeb, a także zmianę jego wyglądu na najbardziej mi odpowiadający.

W programie dostępna jest zakładka, w której istnieje możliwość zmiany czcionki, ikonek, a także samego wyglądu paska. Warto także wspomnieć o funkcji dostosowującej gesty. Dzięki niej każdy może sam zdecydować  o tym, w jaki sposób chce aktywować panel.

Ogromną zaletą  SideControl jest fakt, iż bez problemu współpracuje z najpopularniejszymi launcherami na Androida. Nie omieszkam też nie wspomnieć o tym, że dostępny jest w polskiej wersji językowej, co z całą pewnością ucieszy ogromną cześć z Was.

Opisywany program znakomicie sprawdza się w praktyce. Stosuję go już od pewnego czasu i jeszcze ani razu mnie nie zawiódł. Mogę więc z czystym sumieniem polecić go każdemu, kto szuka tego typu narzędzia, a jeszcze nie trafił na taki, który odpowiadałby mu w stu procentach.

SideControl pobrać można z Google Play za darmo, ale dostępna jest także płatna wersja Premium, która obsługuje większą ilość gestów, umożliwia ukrywanie panelu podczas pisania na klawiaturze systemowej, a także posiada opcje wyłączającą obszary dotykowe w niektórych grach i programach.