SideChef – przepisy w sam raz dla faceta

0
755

Mówi się, że faceci są lepszymi kucharzami od kobiet, ale – szczerze powiedziawszy – nie zgadzam się z tą opinią. Moim zdaniem, to przede wszystkim panie mają odpowiedni zmysł do gotowania, natomiast mężczyzna – owszem – potrafi coś porządnie zrobić, ale tylko z równie solidną i prostą instrukcją (mowa tu, rzecz jasna, tylko o sprawach kulinarnych). Podsumowując – SideChef będzie przydatniejsze dla przedstawicieli płci brzydkiej.

Program SideChef straszy nas na samym początku oknem logowania. Na szczęście, nie musimy wcale zakładać w nim konta, aby czytać przepisy, choć prawda jest taka, że rejestrując się, otrzymujemy znacznie więcej możliwości. Jakich? Głównie pozwalających nam na dodawanie przepisów, ich ocenianie i tak dalej, i tak dalej.

side

Opisywana aplikacja uraczyła mnie głównie przejrzystym interfejsem. Ekran główny składa się ze zdjęć ułożonych w kafelki, z których każdy odpowiada jakiemuś przepisowi kulinarnemu. Z racji tego, że autorzy SideChef stworzyli kilka działów, często przychodzi nam tutaj przesuwać palec w lewą lub prawą stronę. To jednak w zasadzie tylko tyle jeśli chodzi o podstawową obsługę.

Wszystko, co dostępne jest w SideChef działa w angielskiej wersji językowej. Na pewno nie jest komfortowe korzystanie jednocześnie z programu i Translatora, ale jeżeli chociaż trochę liznęliście języka Szekspira, przepisy nie będą dla Was czymś w rodzaju szyfru. Szczególnie, że użytkownicy piszą tutaj krótko, zwięźle i na temat.

 Tak jak pisałem, dania podzielone zostały tutaj na parę kategorii. Mamy do czynienia z tymi szybkimi i prostymi, ale możemy także pokusić się o szperanie wśród deserów bądź wszelkiego rodzaju napojów. Moim zdaniem, największym niewypałem jest fakt, iż SideChef nie dzieli dań na śniadanie, obiad i kolację.

Nie tylko z samego menu głównego łatwo się korzysta. Okno każdej receptury z czterema „przesuwnymi” zakładkami również nikomu z Was nie powinno sprawić większych problemów. Jestem przekonany, że będziecie zadowoleni z tego, że w SideChef każdy przepis wyposażony jest w sporą ilość obrazków oraz wyszczególnione są w nim listy zakupów, dzięki którym zawsze wiemy, co musimy kupić, aby potem nie zapożyczać się u sąsiadki.