Shapeway to jedna z nowości, jaka pojawiła się jakiś czas temu na urządzenia z Androidem i iOS-em. Żeby dobrze czuć się w grze, należy lubić retro produkcje, umieć logicznie myśleć i przede wszystkim – mieć opanowaną zręczność do perfekcji. Docieranie do drzwi teleportujących nas do kolejnego levelu jest bowiem z każdym poziomem trudniejsze.

W sklepach nie mogłam znaleźć odpowiedniego zdjęcia klasycznej planszy do gry z widocznymi drzwiami, jako punktem docelowym. Musicie sobie więc wyobrazić, że pod złotym pucharem na ekranie wyżej mieszczą się właśnie wspomniane wrota do kolejnego etapu. Naszym celem jest dotarcie tam poprzez układanie sobie drogi spośród dostępnych z lewej strony ekranu bloczków.

Początkowo jest łatwo – jeden rodzaj klocków, szybkie przymiarki i ,,play”. Klikając ,,play” nie mamy co liczyć na automatyczne odpalenie bohatera i jego samodzielną próbę teleportu. To my musimy stworzyć level i dodatkowo go przejść.

W grze czekają na nas 4 światy. W każdym możemy zdobyć złoty puchar. Otrzymujemy go za użycie minimalnej, koniecznej liczby obiektów wykorzystanych do ukończenia planszy. Jeżeli nam się nie uda za pierwszym razem, możemy oczywiście kontynuować do woli, bądź po prostu przejść do kolejnego epizodu.

Żeby odblokować niektóre poziomy, należy mieć na swoim koncie przykładowo 5, czy 10 złotych pucharów. Wszystko jest do zrobienia za darmo, lecz osoby szastające pieniędzmi spokojnie mogą wydać trochę dolarów na mikropłatności 🙂