Shapeway – główkujesz, skaczesz i dobrze się bawisz!

0
753

Nie mogłem w poniedziałek zostawić Was ze zwykłą platformówką. Nie możecie się rozleniwić na początku tygodnia – musicie trochę pogłówkować, bo przecież macie przed sobą jeszcze kilka dni pracy czy też szkoły. Jeżeli chcecie poznać moją słodką tajemnicę już teraz, proszę bardzo: mam dla Was dzisiaj pikselową gierkę Shapeway! Nie za prostą, nie za trudną – taką w sam raz!

Bohaterem Shapeway jest kwadratowy ludzik z krótkimi nóżkami i malutkimi oczętami. Nie ma sensu wdawać się w szczegóły ani wymyślać historii fabularnych, bo autorzy też dali sobie z tym spokój. Musicie tylko wiedzieć, że w każdej planszy chodzi o dotarcie do pikselowych drzwi. Im szybciej tym lepiej. Styl absolutnie się nie liczy – jak dacie radę, możecie to nawet zrobić na jednej nodze.

shape

Gra mobilna z tego wpisu nie jest platformówką z prawdziwego zdarzenia. Osobiście nazwałbym ją łamigłówką. Koniec kropka. Skąd taka, a nie inna opinia? Powód jest prosty: bo tutaj nie liczy się głownie nasza zręczność, lecz umiejętność konstruowania plansz. A to – jak pewnie wiecie – ściśle jest związane z logicznym myśleniem.

Świat gry Shapeway podzielony jest na cztery rozdziały. W trzech mogłem bez problemu się poruszać, jednego – nawet nie tknąłem. I to nie dlatego, że mi się nie chciało. Po prostu nie wyświetlał mi się pierwszy level, a co za tym idzie, nie mogłem włączyć następnych.

Tak, w Shapeway wykorzystujemy pikselowe elementy, by budować platformy i tym podobne. Celem naszych działań jest pomoc bohaterowi i nam samym. Nie jest to łatwe, dlatego jestem przekonany, że opisywana produkcja będzie towarzyszyła Wam co najmniej kilka dni (z przerwami, rzecz jasna!).

Jedynym urozmaiceniem zabawy, a raczej swego rodzaju odskocznią od niej, jest funkcja pozwalająca na zmianę strojów postaci. Nie jest to jakaś wielka zaleta, ale lepsza taka, niż żadna.

Shapeway to darmowa gra. Pobierzecie ją i przejdziecie, nie wydając złotówki. Dla chętnych przygotowano jedynie opcję wyłączającą reklamy. Jej aktywacja to koszt niecałych 10 złotych.