Serce i Rozum 3 – ulubieńcy telewidzów znowu razem!

0
1342

Od premiery ostatniej mobilnej gry z Sercem i Rozumem minął już grubo ponad rok, tak więc można było myśleć, że pomysłodawcy aplikacji dali sobie spokój z tymi znanymi postaciami. Nic bardziej mylnego, ponieważ kilka dni temu w Google Play zadebiutowała platformówka o nazwie Serce i Rozum 3.

Nie ma co ukrywać, że gry czysto marketingowe nie są zbyt ciekawymi propozycjami dla miłośników mobilnej rozrywki. Serce i Rozum 3 – wbrew pozorom – nie może jednak absolutnie zaliczać się do reklamowych produkcji. Bo z racji tego, że wszyscy już doskonale kojarzą te dwie charakterystyczne postaci, autorzy apki darowali sobie nowoczesne „lokowanie produktu”. I chwała im za to.

serce

Na chwilę obecną Serce i Rozum 3 pozwala nam na sprawdzenie się w trzech światach, gdzie czeka na nas kilkanaście wyzwań do ukończenia. Jeden ze zbiorów leveli cały czas jest w budowie, ale liczę na to, że pojawi się w miarę szybko. Bo – niestety – sama gierka do wyjątkowo długich nie należy.

W każdej planszy kierujemy jednym oraz drugim tytułowym bohaterem. Wszystko dlatego, że jeden (Serce) z nich lepiej skacze, natomiast drugi (Rozum) idealnie nadaje się do otwierania drzwi i tak dalej. Nikogo nie powinno to jednak za bardzo zdziwić, biorąc pod uwagę, iż wiadomo nie od dzisiaj, że serce bez rozumu po prostu nie może prawidłowo funkcjonować.

Levele przygotowane na potrzeby Serce i Rozum 3 zrobiły na mnie więcej niż dobre wrażenie. Występujące w nich elementy zostały dopracowane, a jeśli chodzi o czekające na nas zadania, nie są one tak proste, jak mogłoby się to wydawać. Niestety, spory wpływ ma na to nie do końca przemyślane sterowanie, które – choć oparte na dotykowej konsoli – podczas skoków postaci spisuje się poniżej oczekiwań.

Bardzo fajnym urozmaiceniem zabawy, jaki został dodany do trzeciej odsłony, są umiejętności specjalne. Zarówno Serce, jak i Rozum posiadają kilka zdolności, które możemy ulepszać. Oczywiście, nie za darmo. Potrzebujemy do tego przede wszystkim złotych żetonów. Możemy je albo sumiennie zbierać, albo kupić za prawdziwe pieniądze.