Sea Hero Quest – pomagamy walczyć z demencją

0
915

Sea Hero Quest to gra, która zrobiła się popularna dzięki telewizyjnej reklamie. W spocie dowiadujemy się, że jeżeli włączymy przygodę na swoich urządzeniach, zagramy dla dobra ludzkości, bo będziemy wspierać badania nad demencją.

Wskutek demencji wiele wspomnień ulega zniszczeniu – główny bohater i jego ojciec są doskonałym przykładem występowania choroby u starszego pokolenia. Wzruszająca historia wprowadza nas do pięknego świata podróży.

qd

Jak piszą twórcy, jednym z pierwszych objawów demencji jest utrata zdolności nawigacyjnych. Do tej pory nie istniał żaden punkt odniesienia, który mógłby stwierdzić, że gubienie się jest spowodowane naturalnym procesem starzenia się, czy też demencją. Grając, dane nawigacyjne z naszego smartfona wysyłane są do wielkiego zbioru danych, którzy tworzy pewien wzorzec ludzkiej nawigacji przestrzennej.

Innymi słowy – im dłużej gramy, tym mocniej wspieramy naukę i badania. A zadanie wcale nie jest skomplikowane. Musimy zasiąść za sterami statku i pływać nim w różne miejsca, zapamiętując ułożenie miejscówek i wyrzutni.

qfqfeeq

Za każdy poziom dostajemy maksymalnie 3 gwiazdki, które następnie odblokowują nam specjalne ulepszenia dla statku. Możemy wybrać flagę, kolory maszyny, oraz specjalny gadżet.

Lubimy wspierać naukę, a opisywana aplikacja w żaden sposób nie chce nas narazić na ponoszenie kosztów. To jest jedna z tych rzeczy, które robi się dla innych z czystą przyjemnością 🙂